Як почистити прикраси

Як почистити прикраси

Щоб ювелірні прикраси довго зберігали свою красу і блиск, їх потрібно регулярно чистити. Тільки робити це потрібно грамотно, інакше можна пошкодити прикраси.

Вам знадобиться

Засіб для миття посуду
Питна сода
Зубний порошок
Картопляний крохмаль
Нашатирний спирт
Цибулина
М’які фланелева ганчірочка

Інструкція

  1. У першу чергу зверніть увагу на матеріали, з яких виготовлено прикраса. Залежно від того, що ви хочете почистити — золото, срібло або виріб з дорогоцінними каменями, розрізняється догляд за ювелірними прикрасами.
  2. Чистка золотих прикрас

    а. Візьміть звичайний засіб для миття посуду та зробіть мильний розчин з розрахунку 1 чайна ложка миючого засобу на склянку теплої води. Покладіть в цей розчин золоті прикраси на кілька годин, потім промийте їх під прохолодною проточною водою. Такий спосіб добре допомагає очистити золоті ювелірні прикраси від забруднень.

    b. Якщо прикраси із золота сильно потемніли з часом, подрібніть цибулину до кашоподібного стану (на тертці або блендером) і натріть цією кашкою ювелірні вироби. Дайте прикрасам полежати близько двох годин, а потім промийте холодною водою. Потемніння повинні зникнути.

    с. Повернути блиск тьмяним золотим прикрасам можна за допомогою розчину нашатирного спирту (1 чайна ложка на 0,5 літра води). Покладіть прикраси у розчин на 10-15 хвилин, потім промийте холодною водою.
  3. Чистка срібних виробів

    а. Для чищення виробів зі срібла, як і у випадку з виробами із золота, можна використовувати мильний розчин і розчин нашатирного спирту. Але якщо срібло чорнене, то нашатирний спирт краще не використовувати.

    b. Срібні прикраси добре очищаються за допомогою зубної щітки і зубного порошку. Зубну щітку при цьому краще використовувати якомога більш м’яку. Замість зубного порошку можна спробувати почистити срібло звичайної зубної пастою, але тільки не володіє відбілюючим ефектом.

    с. Сильно забруднені срібні прикраси можна почистити м’якою ганчіркою з пастою, приготовленою із суміші питної соди і води (соду потрібно розвести до кашоподібного стану). Використовуйте цей спосіб з обережністю, оскільки через виражених абразивних властивостей сода може подряпати прикраса.
  4. Чистка прикрас з камінням

    Будьте особливо обережні при чищенні ювелірних виробів, прикрашених камінням. Прикраси з коштовними каменями — діамантами, сапфірами, смарагдами, рубінами і аквамаринами, можна очищати мильним розчином. Такий спосіб чищення також підходить для прикрас з деякими напівкоштовними й каменями — берил, топаз і різновидами кварцу (аметистами, гірським кришталем, агат, халцедон).

    Чистка прикрас з каміння органогенного утворення (бурштину, перлів, коралів) повинна бути особливо делікатною. Янтар і корали можна мити у теплому мильному розчині, але тільки не дуже міцному. Після чого прикраси потрібно відразу пополоскати під проточною водою і висушити. Але ось тривалий контакт перлів з водою вкрай не бажаний, тому його краще чистити за допомогою картопляного крохмалю.