Нерішучість може бути рисою характеру, а може бути і захисною реакцією вашої психіки. Якщо це якість приносить вам тільки незручності і погіршує ваше життя, варто попрацювати над собою і виправити ситуацію.
Вам знадобиться
консультація психолога, курси з риторики, курси з ораторської майстерності
Інструкція
- Прослухайте і виконайте рекомендації психолога. Він допоможе вам скоригувати ваші висновки і дії. Ви швидше почнете адаптуватися і змінювати себе.
- У разі самостійної роботи розвивайте впевненість в собі, а не боріться з боязкістю. Згадуйте свої переможні моменти. Займіться яким-небудь новим справою або освойте нову професію. Обов’язково вірте в свій успіх. Більше читайте, спілкуйтесь, висловлюйтеся. Яскравий цікавий співрозмовник не може бути боязким.
- Поспостерігайте за тим, як ведуть себе упевнені в собі люди. У першу чергу, це стосується мови і жестів. Мова впевненого в собі і гідного людини емоційна і цікава сама по собі. Він не соромиться прямо висловлювати свої думки, не використовує у великій кількості загальноприйняті мовні звороти, в міру жестикулює, гармонійно надаючи своїм словам більшої значущості. Його приємно слухати, він залишає незабутні враження. При певній смислової спрямованості мова може сприяти діяльності слухачів.
- Вчіться правильно висловлювати свою точку зору. Ваші переконання можуть відрізнятися від думки інших людей. Ваше завдання — при необхідності спокійно і грамотно висловлювати свої думки. Якщо ви чуєте критику або відмову у ваш бік, не хвилюйтеся: це нормальне явище. Просто будьте до цього готові. Іноді деякі люди вважають тільки свій світогляд істинно вірним, будь-яка протилежна точка зору сприймається ними вкрай негативно.
- Займіться риторикою, пройдіть навчання на спеціальних курсах ораторської майстерності. Мистецтво спілкування зведе в нікуди всю вашу боязкість, і якість вашого життя сильно зміниться. При постійній практиці ви зможете домогтися успіху, де завгодно. Дійте, якщо ви переконані у правоті своїх дій і можете їх обгрунтувати.