Одне з найбільш неприємних і хворобливих випробувань, які можуть випасти на долю людини, — розчаруватися в тому, хто був йому по-справжньому доріг. Наприклад, в близького друга. Здавалося б, дружба була справжня, перевірена часом. І раптом — неприкрита підлість, зрада з його боку. Розчарування, викликане цим, може бути таким гірким, болючим і важким, що справа іноді доходить до сильної депресії. У буквальному сенсі, опускаються руки!
Інструкція
- Повторюйте собі: це велика неприємність, важкий, гіркий урок, але не причина для того, щоб озлобитися і нікому не довіряти. Так, людина, яку ви вважали своїм другом, поступив підло, негідно. Але з цього зовсім не випливає, що всі люди здатні вчинити так само.
- Знайдіть розраду в народній мудрості. «Друг пізнається в біді» — як добре і точно сказано. Подумайте: він погано вчинив із вами, коли начебто все було спокійно, нічого не загрожувало. А якби загрожувала серйозна небезпека? Якби мова в повному сенсі слова йшла про життя і смерті? Як би він повівся в такій ситуації? Напевно кинув би вас напризволяще, причому в той момент, коли ви особливо розраховували на його допомогу!
- Не «зациклюйтеся» на цю прикрість, не терзайте себе 24 години на добу роздумами, ворожіннями: «Ну, чому він так вчинив!» Краще від цього вам точно не буде.
- Якщо ви віруюча людина — знайдіть у собі сили і мужність пробачити свого колишнього друга за завдану вам душевний біль, як і належить за релігійними канонами. Але «пробачити» зовсім не означає «подружитися знову». Оскільки зрада при будь-яких обставин залишиться зрадою. Якщо ж він щиро покається і попросить пробачення — подумайте, як вчинити. Тут вирішувати вам, і тільки вам.
- Постарайтеся всіляко відволікатися від важких думок. Кращий засіб для цього — заняття, що поглинає час і сили. Мова може йти і про основну роботу, і про захоплення, хобі, будь-якої благодійної діяльності.
- Якщо є можливість — їдьте куди-небудь, хоч ненадовго, змініть обстановку. Це допоможе вам приглушити біль розчарування.