Як подолати втому


 

Втома буває хронічною, а іноді періодичної, коли з’являється відчуття, що сили покинули вас, і немає більше бажання працювати і займатися домашніми справами. Проблеми можуть виникати в результаті фізичного (під час хвороби) або емоційного збою (стреси). Позбутися від переважної почуття потрібно якомога швидше, так як помічено, що втома може накопичуватися.



Інструкція

  1. Долати втому не можна, потрібно саме відпочити. Навіть якщо у вас повний завал на роботі, спробуйте взяти тижневу відпустку. Відпочинок може бути як екстремальним, так і спокійним на березі моря або навіть на дивані — вибирайте що вам подобається більше.


  2. У період відпочинку приймайте легкі седативні трави, вони заспокоять і розслаблять нервову систему, адже втома відбувається саме через перенапруження. Не варто намагатися знімати втому снодійними засобами, вони тільки погіршать ситуацію, ви будете ще й млявим додатково до всього.


  3. Якщо взяти відпустку ніяк не можна, намагайтеся відпочивати у вільний від роботи час. Ніколи не думайте про ті проблеми, які залишилися за стінами офісу. Їх рішення залиште на завтра, коли почнеться робочий день. Гуляйте, відпочивайте і насолоджуйтеся життям. Намагайтеся не брати роботу додому, адже у вас має бути вільний час.


  4. Іноді причиною втоми є неправильне харчування. Зверніть на це увагу. Якщо ви їсте занадто багато жирної, копченої або маринованої їжі, то ваш організм просто вам сигналізує про якийсь збій в організмі, тим самим викликаючи втому і апатію. Спробуйте дотримуватися легкої дієти, можливо, що ви себе відчуєте набагато краще вже через кілька днів.


  5. Приймайте вітамінні комплекси, особливо в осінній період і навесні. Коли починається авітаміноз, у людини відбувається занепад сил. Сприятливий ефект роблять вітаміни групи В, бажано у вигляді ін’єкцій. Але перш ніж починати прийом вітамін, не завадить консультація хоча б терапевта.


  6. Якщо втома продовжує накопичуватися, а ви не можете самостійно вирішити проблему, зверніться до лікарні. Запишіться на прийом до психіатра, лікар вислухає ваші скарги і призначить медикаментозне лікування. Не лякайтеся, психіатр лікує не тільки психічно нездорових людей, а й цілком здорових, які відчувають якийсь дискомфорт і розлади в нервовій системі.




 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.