Технологія фарбування дерева — це досить трудомісткий процес. Адже потрібно чітко дотримуватися певного режиму. Так проміжні операції повинні проводитися при температурі 17-27оС, відносної вологості навколишнього повітря 50-80%, а також вологості деревини 8-15%. Фарбується, лакофарбові матеріали, а також фарбувальне обладнання повинні мати таку ж температуру. Хоча це все не означає, що фарбувальні роботи може проводити лише фахівець. Судіть самі.
Інструкція
- Акрилова фарба (лак або грунтовка) для дерев’яних меблів і дверей поставляється вже готової до фарбування. Якщо ви самостійно проводите колеровку каски, зверніть увагу на наступне: відфільтруйте лакофарбові матеріали (ЛФМ) через фільтр 50-100 мкм. Це обов’язкова операція. Профільтрований ЛФМ, що зберігаються більше двох тижнів, перед фарбуванням профільтруйте ще раз.
- Пористі поверхні дерева потрібно грунтувати перед нанесенням на них фінішного покриття. Рекомендоване тиск розпилення грунтовки — близько 3 атм., Розмір дюзи — від 1,6 до 2, 4 мм, товщина мокрого шару повинна коливатися між 80 і 120 мкм. Сушку грунтовки проводите в діапазоні від 15 до 60оС. При цьому поверхня перед шліфуванням повинна сохнути не менше 30 хвилин, але і не більше 6 годин.
- Грунтовка по дереву розробляється для ручний, а також машинної шліфовки. Крім того, грунтовка підходить практично ідеально для інфрачервоного сушіння. Не допускайте прошліфовка дощенту. Якщо такі ділянки будуть виникати, їх слід заново грунтувати.
- Проводите фарбування водними фарбами на основі акрилу шляхом повітряного розпилення. МДФ ж слід фарбувати в один шар, з рекомендованою товщиною мокрого шару від 80 до 120 мкм. Розташуйте поверхню дерева під кутом 15-20о відносно поверхні підлоги, щоб було зручніше проводити забарвлення. Якщо поверхня дерева перпендикулярна підлозі, її також досить зручно фарбувати.
- Забарвлене акриловою фарбою дерево або МДФ для найбільшої продуктивності і стабільності необхідно просушити. Режим сушки: 35-60оС, відносна вологість — від 50 до 80%, тривалість — близько 1,5-2 годин. Використовуйте по можливості конвекційний спосіб сушіння, а також контролюйте відносну вологість усередині сушильної камери.