Як пофарбувати вагонку

Як пофарбувати вагонку

Вагонка — прекрасний матеріал для обшивки стін та підлоги, будь то квартира, дача, лазня або веранда. Правда для різних поверхонь необхідно вибирати різну вагонку. Вагонка з хвойних порід дерева хороша для внутрішніх або зовнішніх стін будинку, але зовсім не підходить для лазні, оскільки смола, яку виділяють хвойні породи при нагріванні, дуже легко спалахує. Ідеальний варіант для лазні — липова вагонка. Дуже часто вагонку необхідно пофарбувати або просочити антисептиком або протипожежної просоченням. Можна й поєднати ці два етапи, благо лаків і фарб, що мають протипожежні, антисептичні або протигрибкові властивості, зараз достатньо.

Вам знадобиться

- Грунт для дерева;
- Фарба на водній основі;
- Аквалак;
- Захисний віск;
- Захисне масло;
- Кисть або валик.

Інструкція

  1. Дуже багато залежить від того, де саме знаходиться поверхню, яку ви збираєтеся пофарбувати, а також та обставина, які впливи буде відчувати дана поверхню. У будь-якому випадку необхідно вирішити три завдання. Потрібно, щоб була видна структура дерева, щоб вагонка знайшла потрібний відтінок і при цьому не вбирала пил, бруд і вологу.
  2. Якщо вагонкою покриті внутрішні стіни кімнати, її необхідно спочатку просочити морилкою, яка захистить від грибка і гниття, зігравши тим самим роль антисептика. Морилка може бути різних кольорів. Вам, швидше за все, знадобиться морилка двох видів, у тому числі безбарвна. Густоту тону можна відрегулювати, змішавши кольорову морилку з безбарвною. Після цього покрийте поверхню фарбою на водній основі з допомогою кисті або валика. Фарбувати необхідно рівно, щоб не було патьоків, які на гладкій дерев’яній поверхні приховати практично неможливо.
  3. Якщо ви фарбуєте зовнішню поверхню будинку або, скажімо, веранду, спочатку очистіть вагонку від пилу і бруду, які там вже напевно є, навіть якщо ви обшили стіни і підлога всього кілька років тому. Зробити це можна щіткою з твердою щетиною. Після цього поверхню необхідно відбілити спеціальним відбілювачем для дерева, яких завжди є в господарських магазинах, причому поряд з дорогими фінськими можна знайти і досить дешеві і не поступаються за якістю російські відбілювачі. Якщо все ж поверхня відбілюватися не бажає, її необхідно покрити морилкою.
  4. Загрунтуйте поверхню. Для цього є спеціальні грунтовки по дереву. У будівельних магазинах вони представлені в досить широкому асортименті. Дайте грунту висохнути. Час висихання зазвичай написано в інструкції по застосуванню. У будь-якому випадку, від того, що ви посушите грунт трохи довше, шкоди не буде.
  5. Покрийте вертикальні поверхні двома-трьома шарами аквакраскі. Якщо ж ви фарбуєте горизонтальні поверхні, по яких передбачається ходити, покрийте їх водовідштовхувальним або протиковзким маслом. Для дверей підійде і глянсова алкідна емаль.

Зверніть увагу

При фарбуванні зовнішніх стін будинку, веранд, балконів температура не повинна бути вище +5 °, а вологість не повинна перевищувати 80%;

Корисні поради

Вагонку можна обпалити паяльною лампою до початку появи обвуглених ділянок і покрити зверху лаком. Кілька років тому таке оформлення стін було надзвичайно популярним. Але така обробка вагонки вимагає акуратності і навичок роботи з паяльною лампою;