Покласти гроші на рахунок в банку можна внесенням готівки в його касу або переказом з рахунку в іншій кредитній організації. Якщо до рахунку, з якого списуються кошти, підключено інтернет-клієнт, це дозволить провести операцію, не відходячи від комп’ютера. Можна також перерахувати кошти через інший банк без відкриття рахунку в ньому.
Вам знадобиться
- Паспорт;
- Гроші;
- Комп’ютер;
- Доступ в інтернет;
- Номер рахунку та реквізити банку.
Інструкція
- Класичний спосіб поповнення банківського рахунку — внесення грошей через касу. У цьому випадку ви з паспортом приходите в відділення, пред’являєте операціоністу паспорт і говорите про своє бажання поповнити рахунок. Якщо їх у вас кілька, обираєте саме той, на який мають надійти гроші. При наявності прикріпленою до рахунку банківської карти або ощадкнижки і подібного документа потрібно пред’явити і їх.
У деяких банках знадобиться написати заяву за запропонованою формою і передати його операціоністу або касиру разом з паспортом та грошима. - Залежно від політики банку внести гроші можна у відділенні, де відкритий рахунок, або в будь-якому, в одних тільки у своєму регіоні, в інших по всій країні. Як правило, поповнити рахунок може лише той, на чиє ім’я він відкритий. Але в деяких — кожен, хто знає номер рахунку або картки.
- Рахунок пластикової картки можна поповнити в банкоматі тієї ж організації, якій вона випущена, при наявності в ньому функції cash in (внесення готівки).
Для цього вставте картку в банкомат, введіть ПІН-код, виберіть у меню на екрані опцію «Внесення готівки» (або іншу, подібну за змістом).
Залежно від типу банкомату вставте гроші в купюроприймач або вкладіть у конверт, його — в призначене для прийому грошей отвір.
У першому випадку кошти зазвичай надходять на рахунок миттєво, у другому — протягом 3 банківських днів. - Для переказу грошей з іншого банку зверніться в його відділення. Скажіть операціоністу про своє бажання переказати гроші на рахунок в іншу кредитну організацію, пред’явіть паспорт і при наявності інші документи, пов’язані з вашим рахунком, наприклад, ощадкнижку, або банківську карту.
Повідомте реквізити для переказу: номер рахунку, прізвище, ім’я та по батькові одержувача платежу, його суму і призначення, і ідентифікатори банку (звичайно досить БИК, але можуть знадобитися і інші).
Номер рахунку може міститися у вашій ощадкнижці і подібному документі. Інші реквізити ви можете отримати у відділенні банку або на його сайті.
Може знадобитися також ваш ІПН (свідоцтво про його присвоєння не потрібно, достатньо самого номера). - При наявності інтернет-клієнта ви можете здійснити переклад з його допомогою. У цьому випадку ви авторізуетесь в системі і вводите всі необхідні дані в її інтерфейс.
Краще по можливості скопіювати їх з електронного джерела щоб уникнути помилок.
Для завершення операції банк може зажадати додаткову ідентифікатор: разовий чи постійний пароль або змінний код. - Ви можете також зробити переклад з стороннього банку без відкриття рахунку в ньому. Для цього зверніться до операціоністу з паспортом та реквізитами для перекладу (може знадобитися заповнити заяву або квитанцію), внесіть гроші, передавши їх йому або в касу.
Візьміть квитанцію, що підтверджує прийом готівки і чекайте надходження коштів на рахунок.