Біг є циклічним вправою, повний цикл якого — подвійний крок. У той час, як у спортивній ходьбі елементом циклу є подвійна опора, в бігу — це фаза польоту, яка відбувається в момент відштовхування поштовхової ноги від поверхні (бігової доріжки). Щоб поліпшити швидкість бігу, потрібно намагатися скоротити саме цю фазу.
Вам знадобиться
— спортивний одяг;
- Спортивне взуття.
Інструкція
- Довжина бігового кроку індивідуальна для кожного, вона повинна забезпечувати спортсмену можливість розслаблення навіть при самому швидкому бігу. На швидкість впливає не довжина кроку, а сам процес відштовхування — саме на нього навчитеся витрачати мінімум часу.
-
Щоб максимально збільшити швидкість бігу, дотримуйтесь наступної техніки. Ставте ноги на доріжку дуже швидко, але в теж час м’яко і пружно — це потрібно, щоб миттєво відштовхнутися від опори з максимально можливою силою.
- Згинайте руки в ліктях під прямим кутом і рухайте ними в ритмі руху вперед-всередину, назад-назовні, — це істотно підвищить аеродинамічні властивості тіла. Саме амплітуда рухів рук повинна задавати швидкість бігу.
- Дотримуйтесь правильний нахил тулуба. Щоб розвинути максимальну швидкість, трохи нахиліть корпус вперед. Пам’ятайте, що великий нахил, хоч і сприяє посиленню відштовхування, але, все-таки уповільнює винос махової ноги, в результаті чого знижується швидкість. Ступінь нахилу корпусу індивідуальна для кожного бігуна, вона прямо залежить від типу статури і рівня фізичної підготовки.
- Застосовуйте спеціальні схеми тренувань, спрямовані на розвиток швидкісної витривалості. Найбільш ефективним є інтервальний метод — чергування швидкого бігу з відпочинком, роль якого виконує повільний біг підтюпцем або швидка ходьба.
- Відрізки для швидкого бігу можуть бути різної тривалості — від шістдесяти до двох тисяч метрів (залежно від підготовленості спортсмена). Така вправа розвиває аеробні здібності, змушує організм справлятися з кисневою заборгованістю, шукати запаси енергії. Крім цього, відпрацьовується правильна постановка ноги, розвиваються м’язи, зростає частота і довжина бігового кроку, що в сукупності призводить до збільшення швидкості бігу.