З точки зору безпеки гаража найнадійнішою є дах із залізобетонних плит, покритих рулонними наплавляються матеріалами. З точки зору дизайну краще інших виглядає двосхилий дах з металочерепицею. Однак, якщо ваш гараж не перевищує в ширину 3-3,5 метра, найекономічнішою і легкої в пристрої буде односхила дах, покритий шифером або профнастилом.
Вам знадобиться
- Дерев’яний брус з мінімальними розмірами 100х100 мм або колоди діаметром близько 150 мм;
- Брус 60х150 мм;
- Обрізна або необрізна дошка;
- Покрівельний профнастил або шифер;
- Руберойд;
- Будівельне кріплення (цвяхи, саморізи);
- Теслярський інструмент;
- Шуруповерт.
Інструкція
- Обчисліть необхідну різницю висоти сторін гаража, на які спиратимуться мауерлати (опорні балки, які кладуться на стіни будівель і є опорою для балок перекриття або крокв).
Якщо нахил даху буде направлений в одну з бічних сторін, потрібно визначити різницю їх висоти. Мінімальний кут нахилу односхилим даху, покритою профнастилом, приймають рівним 14 °. Для гаража шириною 3 м різниця висот стін буде дорівнює 3 * 0.2493 = 0,7479 м, де 0.2493 — тангенс кута 14 °. Таким чином, одна сторона повинна бути вищою за інших не менш ніж на 75 см. Перш ніж братися за будівництво даху, необхідно забезпечити цю умову. - Вкрутіть в верх бічних стін анкерні болти, якими мауерлати будуть кріпитися до стін. Їх діаметр повинен бути 12-14 мм, кількість — не менше 3-х на одну балку. Довжина виступаючих зі стін решт повинна бути більше товщини балок.
- Покладіть поверх стін два шари руберойду. Просвердлите в балках отвори під анкери. Покладіть мауерлати на стіни таким чином, щоб анкери пройшли через отвори. Встановіть на болти шайби і міцно затягніть гайки.
- Покладіть крокви. Для цього виріжте під них в мауерлата пази глибиною 40-50 мм. У тому випадку, якщо надалі передбачається утеплювати дах гаража, відстань між кроквами бажано встановити 58-60 мм — під розмір стандартних плит утеплення. Крокви повинні мати виліт по відношенню до стін гаража на 30-40 см. Кріпіть їх до мауерлата двома цвяхами, спрямованими під кутом назустріч один одному, і додатково скобами, кінці яких повинні бути розведені на 90 ° один щодо одного.
- Прибийте обрешет з обрізної чи необрізної дошки. Немає необхідності робити його суцільним, проте його поверхня повинна дозволяти настелити поверх нього гідроізоляцію. Руберойд настилають від нижнього краю ската до верхнього з перекриттям верхнім шаром нижнього.
- Покладіть покрівельний матеріал.
При використанні шиферу як укривного матеріалу, укладайте його прямо на гідроізоляцію. Укладання починайте знизу вгору. Шиферні цвяхи забивайте в гребінь хвилі. - При використанні покрівельного профнастилу вважається необхідним прибивати поверх гідроізоляції додатковий обрешет. Це вимога обумовлена тим, що на внутрішній поверхні металевих листів може утворюватися конденсат, для боротьби з яким потрібно хороша вентиляція. Якщо дах не планується утеплювати, цією вимогою можна знехтувати, в іншому випадку бажано його виконати.
- Прибийте на гідроізоляцію проставочное рейки уздовж ската зверху вниз по лініях крокв, поперек цих рейок укладіть обрешет для профнастилу з кроком укладання дощок близько 300 мм.
- Довжину листів профнастилу зручно мати рівний довжині даху. Оскільки цей матеріал випускається довжиною до 12 м, забезпечити такий розмір листів при покупці не складає труднощів.
Як кріплення при укладанні профнастилу застосовуються саморізи з шайбою з неопрену, встановлюються вони в западинах профілю. Краї аркушів внизу і вгорі ската кріпляться в кожну западину, серединна зона листа — через одну. Відстань між рядами кріплень має бути близько 500 мм. - Закладіть цеглою і розчином отвори і порожнечі, які є між стінами і дахом. Виготовте з профнастилу і встановіть на верхню крайку даху вигнутий профіль, який повинен закривати торці крокв і обрешет від дощу і снігу.