Як полагодити флешку

Як полагодити флешку

Флешка давно вже стала незамінною річчю для людини, яка хоч якось пов’язаний з комп’ютером. Часом знаходиться на ній інформація виявляється для нас безцінною. І тим сильніше буває наше прикрість, якщо раптово флешка ламається. У багатьох випадках полагодити її самостійно не представляє великої праці. Але якщо вашу флешку роздавила машина, поради можуть бути марними, вам доведеться розщедритися на покупку новою, і надалі не забувати про резервне копіювання своєї інформації. В інших випадках повернути до життя вашого вірного помічника цілком можливо.

Інструкція

  1. Проблема № 1: Ваша флешка при відсутності будь-яких видимих ​​фізичних несправностей розпізнається системою як порожня, або не відформатована. Це може статися, якщо ви передчасно витягли карту з роз’єму, а також з-за раптового відключення живлення. Для відновлення даних необхідно запустити спеціальну програму, що допомагає вирішити проблему в таких випадках. Наприклад, EasyRecovery, яку можна знайти на офіційному сайті за адресою http://www.easyrecovery.ru.
  2. Проблема № 2: Комп’ютер виявляє флешку, але відкрити її ви не можете. Якщо інформація, що міститься на флешці не має для вас ніякої цінності, то допоможе форматування. Для цього заходимо в «Мій комп’ютер», знаходимо значок флеш-накопичувача і натискаємо на праву кнопку миші. У меню, вибираємо «Форматування», «FAT32», «Пуск». Флешка буде реанімована.
  3. Проблема № 3: Комп’ютер виявляє флешку, відкрити ви її не можете, а дані треба неодмінно зберегти. У цьому випадку на допомогу ми закличемо все той же інтернет. Вам знадобляться утиліти для лагодження флешки. Приміром, TestDisk. Цю програму можна завантажити за адресою http://www.izone.ru/disk/recovery/testdisk-download.htm. Встановлюємо програму на комп’ютер, запускаємо, і намагаємося за допомогою неї відновити весь її вміст. У переважній більшості випадків подібного роду маніпуляції допомагають.
  4. Проблема № 4: Комп’ютер взагалі не виявляє флешку. Це вже проблема складніша. Причин для цього може бути достатньо. Наприклад, згоряння флеш-накопичувача в результаті неправильної експлуатації (ви не скористалися безпечним відключенням). У цьому випадку відновити інформацію зі згорілої флешки вам допоможуть тільки фахівці, та й то не завжди.
  5. Ще одна распространеннаяй причина, по якій флешка може не визначатися — це пошкодження файлової системи. У цьому випадку також можна використовувати утиліту TestDisk. Але якщо й вона вам не допомогла, тоді ваша дорога лежить прямо до тих же фахівців.

Корисні поради

Завершуйте роботу з флешкою ​​акуратно, використовуючи операцію «Безпечне вилучення пристрою». По крайней мере, не висмикуйте її з комп’ютера, поки система зчитує з неї дані або виробляє на неї запис інформації.

Тримайте флешку далеко від джерел електромагнітних полів, у тому числі мобільних телефонів.

Дублюйте важливі дані на інші носії.

Купуйте якісні флешки — вони повинні бути міцними, з жорстко фіксованим роз’ємом і щільним ковпачком.