Як полагодити телефон, який впав у воду


 

Якщо ваш мобільний телефон впав у воду, не поспішайте панікувати. У переважній більшості випадків, такий «потопельник» може бути повернутий в робочий стан. Головне — швидко надати йому «першу допомогу», а потім можна неспішно здійснювати його подальше відновлення.



Вам знадобиться

— дистильована вода;
- Спирт;
- Ванночка;
- Набір викруток для ремонту телефонів;
- Безворсової тканину;
- Баночка для дрібних деталей.

Інструкція

  1. «Перша допомога» телефону, який впав у воду, полягає в витягуванні його з води і зняття батареї. Її необхідно видалити якомога швидше, щоб провідники на друкарській платі не зруйнувалися через електрохімічної корозії. Особливо незручні в цьому сенсі апарати, що вимагають для витягання акумулятора інструментів, наприклад, Nokia N8. Якщо підходящої для цього викрутки у вас при собі не виявилося, для того, щоб «врятувати життя» телефону, вам доведеться поспішити в найближчу майстерню.


  2. Всі подальші операції з відновлення апарату слід здійснювати без поспіху, оскільки вивести його з ладу можна одним необережним рухом. Ні в якому разі не намагайтеся розібрати прилад, користуючись звичайною шлицевой або хрестової викруткою. Так ви лише зіпсуєте шліци на гвинтах, після чого викрутити їх буде вкрай важко.


  3. Для того щоб придбати набір викруток, спеціально призначений для відкривання телефонів, доведеться відвідати магазин, що торгує телефонними запчастинами. Часом такі набори продаються в них у п’ять-десять разів дешевше, ніж на ринках.


  4. Розривайте телефон не поспішаючи, запам’ятовуючи розташування гвинтів і порядок розбирання. Якщо він має складну або розсувну конструкцію, керівництво по його розбиранню краще знайти в інтернеті, щоб не діяти навмання. Гвинти і всі дрібні деталі складайте в баночку.


  5. Розібравши телефон, всі його деталі, за винятком акумулятора (його краще відразу замінити на новий) і дисплея, ретельно промийте дистильованою водою. Ту ж операцію виконайте і з SIM-картою.


  6. Повністю висушіть деталі після промивки. Не користуйтеся для цього феном, тепловентилятором — плата може пожолобитися і повністю вийти з ладу. Можна скористатися радіатором опалення, ізолювавши деталі від нього товстою книгою для зниження температури сушки. Прийміть заходи для запобігання падінню книги і деталей на підлогу. Сушити їх доведеться кілька днів. Потім занурте їх (також за винятком акумулятора і дисплея) в ванночку зі спиртом і витримайте там кілька годин.


  7. Ретельно очистіть плату і всі деталі від спирту безворсовой тканиною. Знову просушіть їх, на цей раз від спирту. Джерело тепла для цього не потрібен зовсім, а часу буде потрібно набагато менше — кілька годин.


  8. Зберіть телефон в порядку, зворотному порядку розбирання, вставте в нього сім-карту і акумулятор, після чого спробуйте включити. Якщо ця операція пройшла успішно, відновлення можна вважати завершеним.


  9. Відразу після того, як телефон запрацював, зробіть резервну копію всіх зберігаються в ньому даних на випадок, якщо він раптово вийде з ладу.


Зверніть увагу

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при роботі зі спиртом.

Не допускайте потрапляння спирту в дисплей. Це може привести до виникнення нерівномірності підсвічування, виправити яку неможливо.

Не використовуйте для промивки телефону звичайну воду, алкогольні напої та розчинники.