Вважається, що каланхое в будинку створює спокійну і здорову атмосферу. Це рослина, що має відносно невелику висоту, не більше 0,5 м, ідеально підходить для вирощування в домашніх умовах. Не вимагає особливого догляду, тому добре росте навіть у тих, хто не дуже вміє доглядати за квітами.
Інструкція
- Каланхое виростає в Південній Африці і на Мадагаскарі, грунт віддає перевагу піщаний грунт. Ця рослина не любить дуже багато вологи, воно привчене еволюцією до суворих посушливих умов, тому не заливайте його водою дуже сильно, інакше корені можуть підгнити.
- Окрім дотримання правил поливу для каланхое велику важливість представляє склад грунту. Цій рослині потрібно пухка земля, вільно пропускає повітря і воду. Для цього прослідкуйте, щоб грунт містила мало торфу, тому що він перешкоджає її вентилюванню. Каланхое в торф’яної середовищі загниває і гине.
- Поливати квітку потрібно рідко, він спокійно переносить ситуацію, коли земля практично зовсім висихає. Набагато гірше йому доводиться у постійно мокрому грунті. Повітря теж любить сухий. Коли ви бачите, що верхні шари землі досить підсохли, тоді й поливайте рослину.
- Взимку каланхое потрібно поливати дещо рідше, ніж влітку. А навесні для нього і зовсім рекомендується влаштувати невеликий період відпочинку, зовсім без поливу.
- Щоб дати рослині відпочити, на самому початку весни, як тільки каланхое відцвіте, відріжте все квітконоси, після чого поставте горщик у затінок. Пару місяців не поливайте його, бажано також тримати його при температурі близько 15 градусів Цельсія.
- Через місяць-другий після початку відпочинку діставайте каланхое із затишного містечка, ставте назад на сонячне підвіконня. Тепер його можна поливати так само, як і завжди.
- Влітку корисно замість поливання час від часу влаштовувати підгодівлю рослині. Рідкі мінеральні добрива, які можна придбати в садівничих магазинах, підуть йому тільки на користь.
Корисні поради
Намагайтеся вибирати для каланхое таке місце, де б йому було достатньо сонця і тепла. Починаючи з весни і закінчуючи восени ставте його на західний чи східний підвіконня, а ось зиму краще йому провести на південному вікні, де тепліше і посолнечнее.