Як поміняти електропроводку

Як поміняти електропроводку

Погана електропроводка в будинку може стати причиною багатьох неприємностей, включаючи пожежа в будинку. Іноді вихід з ладу електропроводки пов’язаний з її зносом, нерідко причиною несправності є неправильний монтаж внутрішньоквартирної електричної мережі. У кожному разі, при ремонті квартири електропроводці слід приділити пильну увагу. Головна вимога до електропроводки в житловому приміщенні — бути надійною та забезпечувати безпечне поводження з електрикою.

Вам знадобиться

Перфоратор, електричні дроти, викрутка, кусачки, плоскогубці, цементний розчин, алебастр

Інструкція

  1. Проводите монтаж електропроводки до виконання малярних та шпаклювальних робіт, заміни труб опалення та радіаторів. Спочатку змонтуйте проводку, а тільки потім встановіть розетки і вимикачі.
  2. Визначте, чи будете ви міняти проводку повністю або лише частково. Якщо при ремонті планується змінити розташування освітлювальних приладів і побутової техніки, додати нову проводку або перемістити стару, бажано поміняти її всю повністю. Це дозволить уникнути великої кількості непотрібних з’єднань проводів.
  3. Щоб під час ремонту електропроводки не залишатися без електрики, проводи в док коробці з’єднайте таким чином, щоб світло весь час був включений. При цьому загальне світло вмикається і вимикається за допомогою автомата на розподільчому щитку. Встановіть одну потрійну розетку, до якої підключіть подовжувачі.
  4. Змонтуйте нову проводку так, щоб всі з’єднання проводів перебували в настановних коробках вимикачів. Стан таких сполук завжди можна буде перевірити.

    Один з варіантів пристрою розеток полягає в тому, щоб взагалі не робити з’єднання (які найчастіше служать причиною несправностей), а пустити від щитка кілька окремих кабелів, щоб позбутися від безлічі розгалужень.

    Другий варіант — прокласти від щитка кабель великого перетину, а від нього зробити в розподільних коробках відводи для окремих розеток. Втім, така проводка менш надійна.
  5. Якщо ви плануєте зробити приховану проводку, поглиблену в стіну, заздалегідь виконайте в стінах поглиблення для розеток і вимикачів, а для прокладки проводки — спеціальні канавки. Для виконання цих робіт знадобиться перфоратор. Провід укладіть в канавки і закріпіть їх за допомогою алебастру. Після цього канавку замажте цементним розчином і зашпаклюйте.
  6. Відведіть для повної заміни електропроводки в квартирі не менше півтора-двох тижнів. Можлива заміна проводки частинами, у кожній кімнаті окремо, а потім проведення оздоблювальних робіт.