На сьогоднішній день, велика частина власників житла мають справу з керуючими компаніями. Не всі при цьому знають, що мають повне право вимагати якісного надання відповідних послуг, і вже тим більше про те, що власники можуть змінити керуючу компанію, якщо її робота їх не влаштовує.
Інструкція
- Власникам житла необхідно пам’ятати, що згідно житловому кодексу, саме вони несуть відповідальність за стан спільного майна і у випадку, якщо керуюча компанія не виконує свої зобов’язання, потрібно починати процедуру відповідних змін.
- Для того, щоб почати процедуру зміни керуючої компанії, достатня ініціатива кількох власників. Вони мають повне право вивчити всі документи, пов’язані з експлуатацією будинку. Власники мають право розірвати договір, в разі закінчення його терміну дії. Крім того, уважно вивчивши, укладений з керуючою компанією договір, можна ініціювати його розірвання, якщо який або його пункт не виконується. Підставою для розірвання договору також служать: неподання протягом п’яти днів затребуваної інформації, неякісне надання послуг або надання їх не в повному обсязі, ненадання послуг.
- Відповідні вимоги необхідно оформити в письмовому вигляді у двох примірниках. Передати один з примірників в канцелярію керуючої компанії (другому примірнику повинна бути проставлена позначка про реєстрацію), або відправити його рекомендованим листом з повідомленням, при цьому необхідно зробити опис вкладення.
Необхідно зажадати відповідні документи: акт про виконання робіт за останні два роки, акт про огляд інженерних мереж, також за два роки і договір на обслуговування. - Перед тим як обрати нову керуючу організацію, необхідно визначити перелік робіт і послуг, які будуть надаватися. Після цього, потрібно довідатися якомога більше про вибраної організації, поспілкуватися з мешканцями будинків, які уклали з нею договір, перевірити наявність акредитації при органах влади, обговорити базовий договір на зборах власників житла.
- За допомогою юриста, необхідно скласти текст договору з новою організацією. Договір повинен включати:
• Перелік послуг і робіт, спрямованих на утримання спільного майна, а також порядок його зміни.
• Склад загального майна, яке передається під управління.
• Порядок здійснення контролю над роботою керуючою компанією.
• Порядок визначення вартості виконуваних робіт та послуг (ці ціни встановлюють власники житла).
Після чого, на чергових зборах власників, розривається договір зі старою компанією та підписується з новою. - Керуючу компанію, з якою розривається договір, необхідно проінформувати про не продовження договору за 30 днів до закінчення її терміну, також про зміну керуючої компанії необхідно проінформувати банк (про припинення розрахунків із старою організацією) і організацію, нараховуються платежі.