Причини заміни кузова бувають різні, але при їх виникненні доводиться або міняти кузов, або міняти весь автомобіль (дивлячись, що дешевше). Враховуючи, що кузов — номерна деталь, після заміни кузова для реєстрації в ГИБДД доводиться міняти і сам техпаспорт. Заміна кузова — трудомістка операція, але доступна для самостійного виконання. Головне — всі деталі міняти в зборі, і заради миттєвого зручності не возитися з дрібницями.
Вам знадобиться
Новий кузов. Гараж з повним набором інструментів, обладнання та підйомником.
Інструкція
- Ходова.
Задню ходову слід міняти в зборі. Відкріпляли задні амортизатори, гальмівні шланги від’єднуються від головного гальмівного циліндра, від’єднується ручне гальмо, відкручується задня балка. Задня частина автомобіля піднімається на висоту не менше 1 метра і задня підвіска викочується на колесах.
Передню ходову теж потрібно знімати в зборі, без півосей і рульових тяг. Кермові тяги від’єднуються від амортизатора, потім відкручуються самі амортизатори. Від’єднуються від кузова важелі і кроштейни. Коробка передач від’єднується від півосей (на передньому приводі).
Рульовий механізм знімається разом з тягою. - Двигун.
Двигун знімається разом з коробкою передач і кріпленням. Виймати з кузова простіше в напрямку вниз. Навісне обладнання двигуна краще не демонтувати й залишити на моторі. - Салон.
У розбиранні салону труднощів немає. Рульову колонку краще зняти в першу чергу, а встановлювати в останню, інакше вона буде постійно заважати в роботі. Заздалегідь слід запастися ящиками й коробками — буде багато дрібних деталей. Щоб не заплутатися при складанні, деталі з лівого боку слід складати окремо від деталей з правого боку. Якщо вітрове скло має тріщини, краще придбати і встановити нове. Інакше, при монтажі скло трісне по всій довжині (або висоті). Якщо стеля встановлюється вперше, краще звернутися за допомогою до фахівця. Або запастися терпінням. - Проводка.
У монтажі та демонтажі проводки немає ніяких складнощів навіть при відсутності знань в електротехніці. Купується самоклеючий цінник і при демонтажі всі роз’єми підписуються. Проводка демонтується в передостанню чергу. - Гальма, бензобак і паливні трубки знімаються в останню чергу, а встановлюються в першу. Це важливо!
Зверніть увагу
Нові кузова поставляються в покритому консервантом вигляді. Змити консервант краще до установки кузова. Для цього дрібно нарізане господарське мило та пральний порошок розводяться в низкооктановом бензині. Миється кузов і змивається водою.
Антикорозійну обробку слід провести також до установки нового кузова.
Корисні поради
1. Перш ніж проміняти кузов, необхідно отримати погодження в інспектора реєстраційного відділення МРЕВ.
2. Після заміни кузова автомобіль представляється для перевірки його технічного стану на лінію діагностики.
3. Зі «свідоцтвом про відповідність транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху» (виходить в діагностичному центрі), необхідно представити машину для звірки номерних агрегатів і складання акта огляду в ГИБДД.