Найчастіше масляні насоси працюють ефективно при досить малих зазорах в парах нагнітають шестерень. Масляні насоси, як і всі двигуни, мають звичай зношуватися. Витрата масла, прокачуваного насосом через зростаючі зазори, стає менше і, відповідно, тиск масла двигуна падає, що вимагає заміни масляного насоса.
Інструкція
- Для забезпечення змащення рухомих частин двигуна внутрішнього згоряння призначений масляний насос. Також він виконує функцію перекачування масла з картера двигуна в масляний бак. Приводиться в дію масляний насос за допомогою приводного валу від розподільного або колінчастого валу.
За характером управління масляні насоси бувають регульовані і нерегульовані. За допомогою редукційного клапана в системі змащення нерегульовані насоси підтримують постійний тиск. У регульованих насосах тиск тримається за рахунок зміни продуктивності насоса.
Головним чином ремонт системи змащення полягає у видаленні несправностей насоса і редукційного клапана. Перш ніж усунути дефекти насоса, заздалегідь видаліть масляний картер. При цьому двигун машини можна не знімати. - Трапляється так, що масляний насос взагалі перестає працювати, руйнуються деталі приводу насоса. Проблема вирішується заміною всього масляного насоса в цілому. Зняття і установка масляного насоса відбувається таким чином:
Встановите автомобіль на підйомник, гальмуючи його стоянковим гальмом, і від’єднайте масову клему з акумулятора. Відверніть зливну пробку і злийте масло з картера двигуна в приготовлену ємність. - Зніміть захисні пластини і бризговики двигуна, попередньо вивернувши гвинти кріплення. Ослабьте гайки опорних подушок кріплення двигуна. Встановіть на машину поперечину для вивішування двигуна і вивісите його.
- Відверніть болти кріплення картера і зніміть картер спільно з прокладкою. Відверніть болти кріплення і зніміть масляний насос.
- Встановіть масляний насос в послідовності, зворотній зняттю. При цьому прокладку масляного картера замініть нової. У картер після остаточного складання залийте моторне масло.