У перші тижні після народження сечовидільна система малюка функціонують таким чином, що зміна памперсів ставати дуже частим заняттям. А щоб попередити багато небажаних наслідків від їх використання необхідно знати, як поміняти памперс і одночасно не знизити його призначення.
Вам знадобиться
Перед зміною памперса підготуйте все необхідне: теплу кип’ячену воду і мило, памперс, клейонку, вологі серветки, чистий рушник, присипку.
Інструкція
- Виберіть для зміни памперса зручне місце. Добре якщо це буде завжди одна і та ж, і сама безпечна частину кімнати, де малюк не зможе впасти або скотитися, наприклад, ліжко. Перед початком вимийте руки, і тільки потім приступайте. Покладіть малюка на захисну клейонку або пелюшку. Розстебніть липучки памперса. Однією рукою підніміть ніжки малюка, а інший витягніть з-під попи використаний підгузник. Якщо малюк іспражніться, підмийте його, і лише за відсутності такої можливості (на прогулянці, в лікарні і т.д.) використовуйте вологі серветки.
- Просушіть ретельно шкіру малюка і при необхідності скористайтеся присипкою, проте не використовуйте її у великій кількості, тому що це може забити пористу поверхню памперса та порушити вбирання вологи. Підніміть дитину за ніжки і підкладіть новий розправлені памперс. На спині верхній край підгузника повинен бути на рівні талії. Перевірте, чи немає складок. Далі розтягніть передню частину підгузника, і розправте її разом з боковинки на животі. Зафіксуйте їх липучками. Слідкуйте за тим, щоб на липучки не потрапляв тальк з пальців, оскільки це може знизити їх фіксуючу способность.Проверьте, чи достатньо міцно сидить підгузник. Не сковує він рухів малюка. Якщо всі маніпуляції зроблено правильно, то малюк буде спокійний.
- Основні правила, які слід виконувати при використанні памперсів:
• Міняти памперси треба регулярно в міру забруднення;
• Для нормальної вентиляції шкіри і профілактики подразнень щодня знімати їх між перевдяганнями на кілька хвилин, а іноді і годин;
• Для попередження натирання шкіри використовувати вільний розмір і з великим об’ємом вбирання;
• Памперси нової марки не використовувати на довгий час, краще спочатку перевірити на них реакцію шкіри малюка.