Після заміжжя, якщо жінка взяла прізвище чоловіка, варто задуматися про обмін документів, найпершим з яких є паспорт. Для того щоб дана процедура пройшла менш клопітно, важливо знати, в які органи і з якими документами необхідно звертатися, щоб отримати новий паспорт.
Інструкція
- У першу чергу вам необхідно звернутися в УФМС (Управління Федеральної Міграційної Служби) за місцем реєстрації. Зробити це потрібно протягом 1 місяця з дня реєстрації шлюбу. Якщо ви упустите цей строк, то ризикуєте бути оштрафовані відповідно до російського законодавства.
- Для отримання нового паспорта у зв’язку з вступом у шлюб співробітникам УФМС вам необхідно буде надати наступні документи:
-Старий паспорт;
-2 Фотографії (кольорові або чорно-білі) розміром 35 * 45 міліметрів;
-Свідоцтво про укладення шлюбу;
-Квитанція про оплату мита;
-Заяву про зміну прізвища. - З моменту надання всіх документів УФМС зобов’язане видати вам новий паспорт протягом 10 днів. У тому випадку, якщо цього не відбулося, ви маєте право звернутися зі скаргою в вищестояще підрозділ УФМС. Винятком є лише той випадок, коли ви міняєте паспорт не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання. У даному випадку термін обміну паспорта становить 2 місяці з дня подачі документів.
- У разі необхідності співробітниками УФМС може бути вам видана довідка про те, що документ засвідчує особу зданий на обмін.
- Якщо ви бажаєте взяти подвійне прізвище, то не забувайте про те, що зробити це самостійно ви не зможете. В даному випадку ваш чоловік теж повинен мати подвійне прізвище. Якщо він дасть на це згоду, тоді при подачі заяви про реєстрацію шлюбу в РАГСі ви повинні про це вказати.
- Після того, як ви отримаєте на руки паспорт з новим прізвищем, пам’ятайте, що це був тільки перший крок у довгому шляху переоформлення документів. Замінити вам необхідно буде закордонний паспорт, свідоцтво державного пенсійного страхування, поліс обов’язкового медичного страхування, ІНН, водійське посвідчення, а також внести запис про зміну прізвища у трудову книжку (за місцем роботи), залікову книжку (за місцем навчання) і так далі.