Як поповнити англійський словниковий запас

Як поповнити англійський словниковий запас

Якщо ви непогано знаєте граматику англійської мови, можете коректно будувати фразу, але забуваєте значущі слова, це означає, що вам потрібно розширити лексичний запас. Для цього можна користуватися прийомами, які виробили студенти мовних вузів за довгі роки практики.

Вам знадобиться

словники — англо-російський і російсько-англійський, маленькі аркуші паперу, ручка, скотч, відео-та аудіоматеріали на англійській мові.

Інструкція

  1. Якщо ви відчуваєте, що вам необхідно розширення словникового запасу при вивченні англійської мови, ви можете скористатися безліччю методик, але є нескладний спосіб в домашніх умовах позбутися прогалин у пізнанні.

    Працюйте зі словником. Випишіть слова, які ви хотіли б запам’ятати. Найкраще вчити лексику з якоїсь конкретної теми: «Сім’я», «Політичний устрій», «Літній відпочинок» і т.д. По-перше, ви зустрінете однокореневі слова, по-друге, слова однієї області вживання пов’язані логічно, тому вам простіше буде знайти потрібне слово в пам’яті, коли знадобиться (в будь-якому випадку, відшукається синонім або пояснює вираз).
  2. Зробіть записочки. Методика, яку часто користуються студенти мовних факультетів, коли потрібно вивчати по кілька десятків слів в короткий проміжок часу, така: необхідно виписати всі слова з транскрипцією на невеликі папірці, на зворотній стороні — переклад. Чорнила не повинні просвічувати, тому слід взяти щільний папір і уникати тиску при написанні.
  3. Прикріпіть записки на видному місці. За допомогою скотча Розмістити записки «англійської» стороною назовні всюди: на холодильнику, на дверях в туалеті, на дзеркалі, на шафі. Головне — вони повинні кидатися в очі. Кожен раз, коли ви будете бачити їх, ви будете читати слово, потім дивитися переклад (на звороті). Через пару днів слова поселяться у вашій пам’яті, вам не потрібно буде нагадувати російське пояснення.
  4. Актуалізації нову лексику. Найважливішим етапом в запам’ятовуванні нових слів є стадія актуалізації, тобто включення цих слів у живу мову. Для цього вам потрібно говорити або листуватися з носіями мови, злучати пісні і дивитися фільми без перекладу. Коли ви зможете вибирати точне слово досить швидко, вживати його в потрібному значенні в потрібній ситуації, можна вважати, що ви привласнили цю лексичну одиницю, вона стала частиною вашого словникового запасу.

Зверніть увагу

Важливо знати всі значення слів. Це вірний спосіб не потрапити в незручну ситуацію, тому працюючи зі словником, переглядайте всю статтю, присвячену шуканої лексичної одиниці.

Корисні поради

Використовуйте для записок різнокольорові блоки з липкою стороною. Вони не залишають слідів на поверхні, легко знімаються. Крім того, використовуючи різні кольори блоків, ви можете одночасно вчити слова з різних тем.