Ситуацій, в яких ми стикаємося з питанням, як порахувати лікарняний безліч: необхідність планування бюджету при вимушеній тривалій непрацездатності, відпустка бухгалтера, нарешті — ви і є той самий бухгалтер, якому належить розраховувати розмір виплат за листками непрацездатності. Для початку коротко позначимо формулу: сума виплат дорівнює середньому денному заробітку (1), помноженому на відсоток виплати (2) і кількість «непрацездатних» днів (3). Зупинимося на перших 2-х «доданків» більш докладно.
Вам знадобиться
- Калькулятор;
- Дані про стаж на останньому місці роботи;
- Дані про страховий стаж.
Інструкція
- Говорячи про розрахунок допомоги, з початку 2011 року середній денний заробіток обчислюємо так: суму нарахувань за 2 роки (без вирахування податків) ділимо на 730 (тобто 365 днів у році, помножені на 2) з урахуванням того, що річний заробіток обмежується суму 415 000. Таким чином, максимальним «діленим» для 730 буде 830 000. Якщо ж стаж роботи становить менше 2-х років, на 730 ділитиметься сума виплат за відпрацьований на даному робочому місці період. Висновок простий: розглянута вище стаття 14 пункт 3 255 Федерального Закону вигідно відіб’ється на тих, чий стаж перевищує 2 роки, і протилежно на тих, чий стаж невеликий.
- Відсоток виплати залежить від страхового стажу і може складати: 100% при стажі від 8 років, 80% — від 5 до 8 років, або 60% окладу при стажі менше 5 років.
Не варто забувати про те, що закон — справа тонка і динамічне, а тому слід своєчасно цікавитися оновленнями по темі і уважно ставитися до всіх деталей і нюансів. Законодавчою базою в цій сфері є ст.183 ТК РФ і федеральні закони.
Зверніть увагу
Крайній термін звернення за виплатою допомоги — півроку після закінчення лікарняного.
Декретна відпустка розраховується за тією ж формулою.
Ви отримаєте таку ж допомогу, коли:
- Доглядаєте за хворим або перебувають на карантині членом сім’ї;
- Знаходитесь на протезуванні в стаціонарі;
- Відразу після стаціонару доліковується в санаторії.