Точка беззбитковості це така виручка від реалізації, яка покриває витрати виробництва продукції. При цьому підприємство не отримує прибутку. Якщо обсяг виробництва нижче величини точки беззбитковості, то фірма працює у збиток.
Вам знадобиться
-Калькулятор;
-Відповідні дані по підприємству.
Інструкція
- Точка беззбитковості може бути виражена в грошовому еквіваленті і в натуральній величині, тобто обсязі виробництва (штуки товару чи продукції). Залежно від того, який вираз ви будете використовувати, виберіть відповідну формулу.
- Для визначення точки беззбитковості розділіть витрати на прямі і змінні. Прямі не залежать від обсягів виробництва та кількості скоєних з продукцією операцій. Змінні збільшуються пропорційно зростанню виробництва. Точка беззбитковості підприємства дуже важлива для кредитора, оскільки величина, що перевищує величину точки беззбитковості, є показником запасу міцності, тобто показує, наскільки організація платоспроможна.
- Якщо ви вважаєте точку беззбитковості в грошовому вираженні, то скористайтеся формулою: ТВД = В * Зпост (В-Зпер), де ТВД — точка беззбитковості в грошовому вираженні, В — виручка від реалізації, Зпост — постійні витрати, Зпер — змінні витрати.
- Якщо ви вважаєте точку беззбитковості в натуральному вираженні, то застосуйте формулу: ТБН = Зпост / (Ц-ЗСпер), де ТБН — точка беззбитковості в натуральному вираженні, Зпост — постійні витрати, Ц — ціна за одиницю продукції, ЗСпер — середні змінні витрати на одиницю продукції.
- Після виявлення точки беззбитковості порахуйте запас міцності підприємства, так як він є більш об’єктивним, ніж точка беззбитковості, показником становища підприємства. Для виявлення запасу міцності у грошовому вираженні використовуйте формулу: ЗПД = (B-ТВД) / B * 100%, де ЗПД — запас міцності у грошовому вираженні, В — виручка від реалізації, ТВД — точка беззбитковості в грошовому вираженні. Щоб виявити запас фінансової міцності в натуральному вираженні, застосуйте формулу: ЗПН = (Рн-ТБН) / Рн * 100%, де ЗПН — запас міцності в натуральному вираженні, Рн — реалізація в натуральному вираженні, ТБН — точка беззбитковості в натуральному вираженні.