Як порахувати відсоток за користування коштами?

Як порахувати відсоток за користування коштами?

Гроші — це те, що часто люди один у одного позичають. У якихось випадках їх беруть у борг у банку під певні відсотки. В інших беруть у знайомих. Як правило, безоплатно. Хоча останнім часом навіть знайомі хочуть отримувати відсотки за те, що їх фінансами користуються. Існує навіть спеціальна програма, яка допомагає розрахувати відсотки, які можна отримати за позику.

Інструкція

  1. Для того щоб розрахувати відсотки за користування чужими грошовими коштами, до цих пір користуються параметрами, зазначеними в Постанові Пленуму Верховного Суду РФ і Пленуму Вищого Арбітражного Суду РФ від 8.10.1998 року. У ньому говориться, що при розрахунку річних відсотків за ставкою рефінансування Центрального банку Російської Федерації використовується таке число днів у році, що дорівнює 360. Якщо ж розрахувати потрібно для місяця, то число днів буде рівним 30. Ці цифри беруться за основу тільки в тому випадку, якщо у вас немає з позичальником ніякого договору, де обговорено інший порядок повернення грошових коштів.
  2. Нараховувати відсотки слід відразу ж і продовжувати їх розраховувати до фактичної виплати всього боргу. Момент фактичного виконання грошових зобов’язань може визначатися, спираючись на умови про порядок платежів, форму розрахунків і на положення статті 316 Цивільного кодексу Російської Федерації. Знову ж таки це діє, якщо у вас не підписаний договір, що включає в себе інші умови повернення коштів.
  3. Як правило, нараховують відсотки самостійно і вимагають сплати боргу вже через суду. Тому тут є ще один нюанс. Ставка рефінансування — величина непостійна. Вона регулярно змінюється, тому суд, щоб не створювати плутанину, призначить розрахунок відсотків, виходячи з того, яка процентна ставка діє на момент подачі позову. У деяких випадках призначати відсотки, відповідно до статті 395 Цивільного кодексу РФ, суд може з тієї ставкою рефінансування, яка діє на момент прийняття постанови. Так, наприклад, ви подавали позов, коли ставка дорівнювала 10%, а на момент прийняття рішення вона була вже 12%. Вам, звичайно, вигідніше отримати дозвіл вимагати свої грошові відсоток під більший відсоток.
  4. Якщо ж борг був виплачений вам, але з простроченням, ви можете вимагати з боржника сплати відсотків за запізнення. У цьому випадку сума відсотків буде розраховуватися, виходячи з того, яка ставка рефінансування діє на день сплати основної частини боргу.