Вирощеним на підвіконні апельсиновим або лимонним міні-деревцем сьогодні нікого вже не здивуєш. Але останнім часом у деяких квартирах поселився ще один тропічний гість. Манго цілком реально виростити в домашніх умовах, а в особливо старанних воно може навіть почати плодоносити.
Вам знадобиться
- Кісточка манго
- Земля
- Дренаж
- Високий квітковий горщик
Інструкція
- Головною умовою для проростання манго є його стиглість і свіжість. Чим сухіше кісточка, тим нижче її шанси на виживання. Уже через місяць простого лежання при кімнатній температурі вони настільки зменшуються, що не варто і намагатися проростити насіння. Якщо вам попався дуже зрілий плід, то може статися, що кісточка в ньому виявиться злегка прочинених, і між двох половинок ви помітите паросток. Таку кісточку потрібно відразу ж садити в землю. Але якщо вона щільно закрита, то допоможіть їй злегка, розсунувши стулки насіння кінчиком ножа.
- Манго невибагливо до грунту, головна умова його змісту — достатній полив і хороший дренаж. Застояна вода буде сприяти появі цвілі на кореневій системі і може викликати загибель навіть відносно дорослого дерева. Так як корінь вирощеного з кісточки манго являє собою довгий стрижень, для посадки краще взяти високий горщик. Засипте дно горщика дренажної сумішшю, наповніть його доверху землею, добре зволожите грунт, застроміть в неї на дві третини кісточку манго гострим кінцем вниз і починайте чекати.
- Манго — тропічна рослина, йому потрібно створити умови, близькі до природних, тобто тепло і підвищену вологість. Можна навіть взяти великий поліетиленовий пакет, вкласти в нього горщик, надути пакет повітрям і щільно зав’язати його зверху. Таким чином, ви створите рослині ідеально підходить йому міні-клімат.
- Росток манго може з’явитися на світло і через тиждень після посадки, і через 4-5 тижнів. Після викиду першого аркуша дерево досить активно піде в зростання, через пару років воно можна досягти півметра висоти. Плодоносити манго, вирощене з кісточки, почне в 5-6 літньому віці. Прискорити цей процес і домогтися більш активного плодоношення можна прищепленням на стовбур готових живців.
- Якщо ви поставили за мету спонукати рослина до плодоношення, злегка скоротите полив на зимовий період, а з приходом весни почніть доглядати за ним з особливою ретельністю. У березні-квітні дерево зацвіте, а до середини літа порадує вас вже першими плодами.
Корисні поради
Колір манго не означає ступеня його зрілості. Стигле манго може бути як корисним, так і зеленим. М’якоть його повинна приємно пахнути і піддаватися натисненню пальцем.