Морква буває не тільки помаранчевою. У продажу можна знайти насіння моркви білої, жовтої і навіть фіолетовою. Всі сорти розмножуються насінням, висівати які можна як ранньою весною, так і пізньої осені. Рекомендується саджати окремо коренеплоди для вживання в їжу протягом літа і урожай, який закладається на зимове зберігання.
Вам знадобиться
- Насіння моркви
- Картопляний крохмаль
- Вода
Інструкція
- Більшість сортів моркви призначені для весняної посадки, яку можна починати відразу після сходу снігу і підсихання верхнього шару грунту. При купівлі насіння розраховуйте їх кількість, виходячи зі співвідношення 0,5 г на 1 кв. м. землі. Ретельно перекопайте майбутню грядку, видаліть з грунту корінці бур’янів, щоб ті не забили собою молоді сходи. Скопувати необхідно на глибину садової лопати або навіть глибше, щоб коренеплоди не викривлялися, зіткнувшись з твердим шаром грунту.
- Приготуйтеся до того, що у вас зійде далеко не весь насінний матеріал. Навіть якщо ви припускаєте залишити морква в землі до визрівання, садіть її відносно густо. Зайву моркву можна буде прорідити, її навіть не доведеться викидати. Юні коренеплоди дуже смачні і годяться в їжу.
- Найбільш легким вважається рідинний посів. Приготуйте крохмальний клейстер, що складається з 1 л води і 2 ст.л. картопляного крохмалю. Остудіть його до кімнатної температури, з’єднаєте з морквою з розрахунку 3 г насіння на склянку гелю.
- Прокресліть в грядці ряди глибиною до 1 см на відстані 15-20 см один від одного. За допомогою маленької лійки розподіліть клейстер по борозенками, присипте грядку землею.
- Удобрювати свежевисеянную морква перегноєм або гноєм не слід. Занадто великий шанс, що органічні добрива містять личинки морквяної мухи, здатної знищити весь майбутній урожай.
- Дочекайтеся сходів. Якщо морква зійшла занадто густо, прорідити її в перший раз, залишивши між окремими рослинами відстань близько 1 см. Через 5-6 тижнів зробіть другий проріджування, залишивши кожному коренеплоду не менше 3 см простору.
- Визріла морква по осені акуратно, щоб не пошкодити її, викопують, складають у ящики, пересипають піском і відправляють на зберігання в сухе прохолодне місце.
Корисні поради
Якщо висіяти поруч моркву і цибулю, ви позбудетеся і від морквяної мухи, і від цибулевої. Ці дві рослини прекрасно уживаються поруч, охороняючи один одного від шкідників.