Короткий вегетаційний період, нестійкий континентальний клімат з пізніми весняними заморозками змушують садівників шукати шляхи для більш ефективного вирощування квітів та овочів. Одним з найбільш поширених способів уникнути неприємних сюрпризів природних для городників є повсюдне вирощування розсади.
Інструкція
- Більшість культурних рослин у вітчизняних садах сьогодні висаджується у вигляді вже пророщенної розсади. Такий прийом дозволяє захистити молоду рослину від коливань клімату і атак шкідників у його перші, найскладніші тижня життя. Важливо пам’ятати, що чим дрібніше паростки, тим більше вони уразливі в період свого проростання до стадії зміцнілого молодої рослини. Крім того, вирощена в приміщенні розсада дозволяє отримати більш ранній здоровий врожай, що має особливе значення в північних регіонах країни.
- Починати вирощування розсади слід з підготовки грунту та придбання посадкового матеріалу. Сьогодні підготовлений грунт, так само як і насіння, можна купити в будь-якому квітковому магазині. Однак багато досвідчені садівники воліють заготовлювати його самостійно. Зазвичай в якості грунту для розсади використовується суміш торф’яної землі з піском приблизно в пропорції 2 до 1. Пісок краще брати річковий або озерний, але якщо в міських умовах він недоступний, можна скористатися будь-яким, який опиниться в межах досяжності. Тільки в цьому випадку доведеться попередньо пісок промити і прожарити, щоб не занести інфекцію молодим рослинам. Сортове насіння в наші дні можна легко придбати в будь-якому садовому центрі, на сільськогосподарському ярмарку або замовити поштою через Інтернет або спеціалізовані журнали.
- В якості посуду для вирощування розсади зручно використовувати спеціальні невеликі горщики з виймаються донцем, які продаються у всіх квіткових магазинах. Але так само чудово підійдуть саморобні ємності із пластикових пляшок для води або упаковок йогурту. Для цього необхідно відрізати у пляшок верх і зробити отвори у днищі для стікання зайвої води. Вкрай не рекомендується використовувати для розсади картонні коробочки з під молочних продуктів. Справа в тому, що при виготовленні їх внутрішню поверхню обробляють спеціальними хімічними складами, які дуже шкідливі для молодої розсади.
- Висаджувати куплені насіння потрібно у відповідності з термінами посадки, зазначеними на пакетиках. У кожен горщик можна висаджувати одночасно декілька насіння, в цьому випадку не виявиться порожніх ємностей з-за непророслих саджанців. Через кілька тижнів підросли сходи розсаджують вільніше за новими скриньок і горщиках.
- Розсаду, призначену для висадки у відкритий грунт, корисно «гартувати», тобто з перших теплих днів виставляти на балкон, прибираючи на ніч у приміщення. Такий режим дозволить молодим саджанцям придбати певну стійкість до перепадів температур і полегшить їх адаптацію до садових умов.