Кішки прикрашають своєю витонченістю житло і життя людини. На жаль, часом улюблені вихованці хворіють і потребують уваги, догляду та ветеринарних навичок свого власника. При деяких захворюваннях необхідно проведення курсу лікування з використанням крапельниць, і якщо ви не маєте можливості кожен день їздити в ветклініку, можна всі процедури провести вдома.
Вам знадобиться
Система для внутрішньовенного введення препарату, одноразова пелюшка.
Інструкція
- Самостійно ставити крапельницю внутрішньовенно досить складно, для цього необхідний, як мінімум, певний навик. Тому, якщо вашій кішці призначені крапельниці, відразу попросіть, щоб у ветеринарній клініці тварині поставили внутрішньовенний катетер. Він дозволить вам робити крапельниці кішці самостійно, без додаткових проколів вени. Врахуйте, що катетер не може перебувати у вені більше п’яти днів, після закінчення цього терміну його потрібно обов’язково поміняти.
- Підготуйте місце, де ви будете капати кішку. Найкраще це робити на столі. Приготуйте одноразову пелюшку, так як тварини під час крапельниці можуть писатися. Підготуйте основний розчин (як правило, це фізрозчин або розчин глюкози), додайте до нього препарати, якщо це необхідно. Наберіть в шприци ті ліки, які ви будете вводити додатково під час процедури. Розкрийте упаковку з системою, підготуйте її до встановлення (закрийте роликовий затискач, для цього перекажіть його вниз; зніміть захисний ковпачок з голки для флакона і вставте голку повністю у флакон розчином; закріпіть флакон приблизно в метрі над столом, кілька разів стисніть подігольную область, щоб вона наповнилася ліками до половини; відкрийте роликовий затискач і спустіть повітря, щоб в трубочках не залишилося пухирців).
- Для постановки крапельниці укладіть кішку на бік. Якщо тварина неспокійно, можливо, вам знадобиться допомога. Разбінтуйте катетер, відкрийте білий ковпачок, до нього приєднується крапельниця без голки. Відкрийте роликовий затискач на крапельниці і відрегулюйте швидкість введення препарату (для кішки вона становить приблизно 20 крапель на хвилину). Всі додаткові препарати вводяться в гумову манжету системи дуже повільно, при цьому крапельницю не перекривають. Коли всі препарати повністю прокапали, закрийте затиск і від’єднайте крапельницю від катетера, відразу закрутивши його білим ковпачком. Забинтуйте катетер, щоб тварина не витягнуло його з лапки.
Зверніть увагу
Якщо ви все зробили правильно, а розчин не капає, спробуйте підняти флакон вище, перевірте роликовий затискач. На другий і наступні дні катетер може закритися тромбом всередині, тому перед і після крапельниці його можна промивати розчином гепарину (1 мл гепарину розлучається на 20мл фізіологічного розчину і вводиться в катетер по 0,5 мл за один раз).
Корисні поради
Перший раз прокапали кішку в клініці, попросіть, щоб лікар показав вам, як правильно ставити і прибирати крапельницю з катетера. Уточніть, які препарати можна вводити в катетер струйно.