Будівництво приватного будинку або дачі завершується зведенням даху. Необхідною несучим елементом скатної даху служать крокви, що складаються з похилих «ніг», вертикальних стійок і підкосів. Монтаж кроквяної системи — справа відповідальна, не терпить поспіху і недбалості, адже від правильної установки крокв багато в чому залежатиме надійність всієї конструкції.
Інструкція
- Установка крокв на будинку є дуже трудомісткий процес, тому подбайте про те, щоб у вас були помічники. Допомога обов’язково потрібно для доставки громіздких і важких матеріалів на верхній рівень будови, а також при безпосередньому монтажі елементів будівельної конструкції.
- Змонтуйте мауерлат, що представляє собою брус квадратного перетину. Покладіть брус по внутрішньому краю стіни, скріпивши за допомогою металевих анкерів, попередньо вставлених в опорні подушки. На тимчасові підпори встановіть коньковий брус, контролюючи розміри конструкції. Коньковий брус розташуйте паралельно стінам і строго горизонтально, використовуючи будівельний рівень.
- Підготуйте крокви, точно відмірявши їх по довжині і підрізавши для надійного з’єднання з коньковим брусом і мауерлат. У нижній частині крокв проробіть заріз, щоб його верхня площина співпадала з поверхнею мауерлата. Верхня частина крокв повинна щільно поєднуватися з вертикальною площиною конькового бруса. Проробивши ці операції з одним кроквяних елементом, використовуйте його в якості шаблону.
- Встановіть крайні кроквяні пари, які послужать своєрідним «маяком» для інших пар. Натягніть між крайніми кроквами шнури, а вже за ним встановіть залишилися крокви. При установці крокв ретельно контролюйте відстань між ними. Оптимальним вважається крок 600-1000 мм.
- Якщо довжина крокв дещо менше, ніж потрібно, подовжите їх. Для цього обріжте торці заготовок під прямим кутом — це забезпечить щільне прилягання торців один до одного. По боках стику прибийте дерев’яні накладки довжиною 700 мм. Такий спосіб усуне можливий прогин, що виникає під впливом навантажень на конструкцію. Подовжені крокви монтуйте так, щоб стики чергувалися у верхній і нижній частині. Така хитрість дозволить забезпечити рівність і міцність даху в будь-якій ситуації.