Володіючи значними розмірами і великою вагою, маховик двигуна стабілізує частоту обертання коленвала. Але тільки за умови дотримання бездоганної балансування деталі. Інакше він може зруйнувати спочатку задні, а потім і наступні корінні опори коленвала в блоці циліндрів. Тому до його установці необхідно поставитися з певною часткою відповідальності.
Вам знадобиться
- Набір гайкових головок.
Інструкція
- Установка маховика проводиться, як правило, по закінченню капітального ремонту двигуна. За рідкісним винятком його заміна здійснюється через руйнування дисків зчеплення (на практиці бувало й таке), в результаті чого йому були нанесені такі пошкодження, які зробили неможливим подальше продовження експлуатації зазначеної деталі.
- Не має ніякого значення якої маховик встановлюється на задньому фланці коленвала, новий або «був у вжитку», його обов’язково піддають ретельній перевірці на предмет балансування. До того ж визначається стан робочої поверхні, призначеної для розміщення механізму зчеплення, а також досліджується місце посадки опорного підшипника первинного валу коробки передач.
- Після проведення дефектації та усунення виявлених недоліків (якщо такі були), маховик встановлюється на двигун. На демонтується з автомобіля моторі, дана задача істотно спрощена:
- Очистіть і знежирте дотичні поверхні фланця коленвала і маховика,
- Підніміть деталь і, поєднавши металевий штифт з отвором в маховику, надіньте його і наживи пару болтів кріплення,
- Закрутіть залишилися кріпильні елементи,
- Підтягніть болти кріплення маховика за схемою «хрест — навхрест»,
- Остаточну затяжку виконайте динамометричним ключем із зусиллям, зазначеним в інструкції з ремонту, у таблиці «Моменти затягувань». - Перед тим, як закручувати болти кріплення маховика нанесіть на їх різьбову частина невелика кількість клею-герметика.
- Якщо конструкція кріплення маховика передбачає дотримання контрзаходів по мимовільного відпускання болтів, то обов’язково їх виконаєте (установка стопорних шайб або попарно обв’язка капелюшків болтів дротом і пр.).