Для того щоб поставити в іншому місті на облік ваш особистий автомобіль, не обов’язково надавати його на огляд за місцем проживання — достатнім буде надати «Акт єдиного технічного огляду».
Вам знадобиться
- Акт одиничного огляду;
- Транзитні номери;
- Договір купівлі продажу транспортного засобу, він же довідка-рахунок;
- Страховка;
- Талон технічного огляду (від старого власника);
- Паспорт технічного засобу;
- Довіреність;
- Копія вашого паспорта, завірена у нотаріуса.
Інструкція
- Після того як ви придбали автомобіль, рушайте в довколишній відділ огляду технічного транспорту і займіть чергу на реєстрацію транспортних засобів. Після цього, не чекаючи своєї черги, зверніться в будь-яке вікно і попросіть бланк заяви на «видачу акта єдиного технічного огляду» на руки. Після заповнення даного бланка підпишіть його у начальника, прізвище якого була вказана в заяві.
- Після цього дочекайтеся видачі документів на огляд. Ви побачите в отриманих документах квитанцію, на суми в ній будуть стояти нулі. Ця процедура є абсолютно безкоштовною.
- Потім підженете автомобіль з документами на огляд. Після того, як оглядає поставить свої мітки в виданих документах, він поверне їх вам. Акт, виданий вам на руки, ретельно перевірте на наявність помилок. У пункті «державний номер» повинен стояти номер транзиту, а не старий державний номер з талона технічного обслуговування. Ім’я, прізвище і всі технічні дані повинні бути записані без граматичних помилок.
- Далі існують два варіанти реєстрації. Вирушайте в рідне місто з усіма документами і робіть довіреність на брата, сестру, друга, або особисто надавайте всі документи на реєстрацію. Однак існує більш дешевий, хоч і складніший шлях — оформите довіреність у нотаріуса. За великим рахунком, юристи мають готові шаблони для підготовки подібних документів, проте краще на місці перевірте точність оформлення, щоб згодом не було проблем при реєстрації.
- Довіреність повинна являти собою право постановки на облік автомобіля в конкретному регіоні, на конкретну людину з конкретної ПТС. Також запишіть паспортні дані людини, на якого оформляється доручення, а найкраще — копію першої сторінки. Якщо є особливі відмітки в ПТС, також вкажіть їх у самій довіреності. Крім довіреності зробіть копію всіх сторінок паспорта і також завірте її в нотаріуса. Після цього ваша довірена особа вирушає з документами в ДАІ за місцем проживання, де оплачує вартість номерів, мито і подає документи на реєстрацію інспекторам.