Струни на електрогітарі піддаються істотному механічного впливу. Приблизно через місяць вони починають втрачати свої властивості, стають менш еластичними, можуть навіть лопнути. Тому будь-який гітарист повинен вміти зняти струни і поставити на їхнє місце нові.
Інструкція
- Послабте зношені струни, покрутивши колки, і зніміть їх. Очистіть поріжки і колки від накопичилася пилу. Протріть гриф гітари м’якою сухою ганчіркою, яка змочена в спеціальному засобі по догляду, поки струни вам не заважають. Такі кошти можна придбати в спеціалізованих музичних магазинах. Є речовини і для обробки струн, які використовуються для запобігання їх забруднення та окислення. Якщо якась струна лопнула, зніміть її з кілочка, а решту акуратно видаліть знизу, через поріжок.
- Протягніть нові струни через нижній поріжок і підтягніть їх до кілочка. Вставте їх у спеціальні дірочки. Закрутіть колки, не допускаючи зайвого натягнення. Напрямок накручування повинна бути однаково для всіх струн. Зайву довжину струн можна відкусити за допомогою кусачок, можна залишити вільною, а можна накрутити на кілочок цілком. Все залежить від вашого бажання і наявності часу.
- Проведіть настроювання гітари, враховуючи номери струн і загальний лад. Залиште інструмент на деякий час: струни повинні трохи розтягнутися. Новачки, почувши, що гітара звучить не так, як треба, помилково вважають, що їм дістався неякісний товар. Не варто лякатися — це нормально. Пара годин, і струни перестануть розтягуватися. Зачекавши якийсь час, перевірте дію ще раз і при необхідності настройте гітару заново. Якщо ви переставляєте струни під час репетиції, враховуйте здатність нових струн до розтяжці і стежте за ладом гітари.
- Не варто міняти тільки одну струну — її звучання буде трохи іншим, ніж у старих струн. Краще поміняти всі струни, тоді можна бути впевненим у хорошому звуці гітари. Інструмент буде готовий до гри через пару годин. Як вказувалося вище, якщо потрібно грати відразу, доведеться підлаштовувати гітару під час репетиції чи концерту.