Кіно — синтетичний вид мистецтва, в основі якого лежить літературний твір — сценарій. Також кінематограф поєднує в собі елементи театрального мистецтва, дизайну, музики і новітніх технологій: операторська майстерність, тривимірні технології, акробатичні і каскадерські трюки та інше. Завдяки доступності багатьох з цих технологій створення малометражних фільмів можливо навіть силами аматорів.
Інструкція
- Створіть літературний сценарій фільму. У ньому визначте кількість і характери героїв, пропишіть репліки і дії. Приділяйте поменше уваги опису обстановки, використовуйте мінімум визначень і обставин (прикметників, дієприкметникових і причетних оборотів).
- На основі сценарію напишіть синопсис (з грецького «огляд»), тобто короткий переказ сюжету. Додатково напишіть режисерський сценарій, в якому кожна сцена описується щохвилини. У режисерському сценарії повинне бути три графи: репліки героїв, хронометраж, назва та вартість використовуваних в кадрі технічних засобів.
- За третій графі складіть кошторис фільму, включивши туди витрати на послуги знімальної групи (актори, оператори, музиканти та інші), транспорт, харчування, одяг та інше.
- Зареєструйте авторські права на літературний сценарій і синопсис.
- Якщо у вас немає коштів для самостійної оплати бюджету, зверніться в продюсерський центр, надавши кошторис і синопсис. Залишіть свої контактні дані, повідомте, що ваші авторські права захищені. Краще звертатися в кілька продюсерських центрів, так як малоймовірно, що режисерові відповість згодою перший же продюсер.
- Далі шукайте акторів та операторів. Для цього переглядайте численні бази артистів по інтернету. Оцінюйте досвід виконавців, біометрії (зріст, вага, вік), додаткові навички (на випадок, якщо вашим героям доводиться співати, фехтувати, їздити верхи або подібне).
- Приступайте до зйомок. Кожну сцену спочатку репетирує, потім знімайте, вимагаючи від акторів потрібної інтонації, потрібного настрою і навіть пози. Експериментуйте з постановкою кадру (наближення, видалення, фокус, колірні фільтри).
- Після закінчення зйомок змонтуйте фільм. Вибирайте найбільш вдалі та оригінальні кадри, цікаві та гармонійні поєднання. Зверніть увагу, що найкраща послідовність планів — це: великий, середній, загальний і навпаки: загальний, середній, великий. Не перестарайтеся з комп’ютерними та іншими ефектами.
- Запишіть саундтрек. Для цього композитору надайте посекундний план оформлюваних сцен із зазначенням настрої і бажаної гучності музики. Подбайте про музику для титрів. Не соромтеся висловлювати побажання щодо стилю музики, справжній професіонал знайде потрібні фарби в будь-яких кордонах.
- З’єднайте звук і зображення. Перегляньте фільм ще раз, виглядаючи технічні недоліки. Виправляйте їх по мірі знаходження. Потім перегляньте заново, щоб переконатися, що нічого не пропустили.