Щодня про аудієнцію з Папою Римським просять сотні людей. Як правило, всім, хто правильно представлений, надсилають запрошення на зустріч з Папою. Але ось на яку аудієнцію — особисту, колективну або групову — ви потрапите, залежить від вашого статусу і мети, з якою ви просите про аудієнцію.
Інструкція
- Прохання про побачення з Папою направте до канцелярії Його Святості за адресою: Sua Santità Papa Benedetto XVI PP, Via del Pellegrino 00120 Citta del Vaticano. Кожен, хто просить аудієнції заповнює анкету, до якої додаються рекомендації. Зазвичай це рекомендаційний лист від духівника або священика парафії. В анкеті обов’язково вкажіть адресу вашого місця перебування та контактний телефон. Бути удостоєним зустрічі з Папою можуть не тільки католики, але і представники інших релігій. Але їх клопотання про зустріч повинні бути підтримані католиком.
- Відповідь і запрошення на аудієнцію вам надішлють через кілька днів. Якщо вас вважатимуть достатньо важливою особою, ви отримаєте пропуск із зазначенням місця. Якщо ви отримаєте просто загальний пропуск на аудієнцію, значить місце вам не зарезервовано.
- Загальна аудієнція з Папою проходить у Ватикані, в Соборі Святого Петра по середах о 11.00. Якщо у вас спільний пропуск, має сенс прийти раніше. Хороші місця зазвичай зайняті задовго до початку. На аудієнції Папа вітає і благословляє всіх присутніх. Якщо ви не католик, під час молитви ви можете не осяє себе хрестом. Пам’ятайте про дрес-коді. Одяг повинен бути неяскравим і відповідної нагоди. Переважні темні тони. Бажаний довгий рукав. Допускаються штани для жінок. Коштовності та прикраси не допускаються. Словом, строгий діловий костюм. Також жінки обов’язково покривають голову.
- Особистої аудієнції з Папою Римським удостоюються кардинали, посли держав і, звичайно, глави держав. Якщо прохач має якусь важливою інформацією, він буде запрошений на спеціальну аудієнцію до Папи.
- Якщо ви в числі запрошених на baciomano, або обряд цілування руки, встаньте в шеренгу разом з іншими запрошеними. Коли Папа увійде в зал, спустіться на коліно. Якщо Папа Римський подасть вам знак встати, ви можете зробити це. В іншому випадку залишайтеся в цій позі до кінця церемонії. Папа проходить кожного з присутніх, щоб всі могли поцілувати його перстень та отримати благословення. Іноді понтифік звертається до присутніх з питанням або обмінюється кількома словами. Пам’ятайте, що звертатися до Папи Римського слід «Ваша Святосте». Обряд цілування руки передбачає строгий дрес-код. Чоловіки приходять у вечірніх костюмах або візитках. Обов’язкова наявність краватки. Жінки надягають строгі чорні сукні з довгим рукавом. Обов’язкова вуаль або мантилья. Коштовності заборонені. Якщо ви не католик, перед церемонією вам пояснять, коли і як ви повинні поцілувати Папський перстень. Якщо ви вважаєте це неприпустимим для себе, краще взагалі відмовитися від аудієнції.