Державна цивільна служба — це трудова діяльність у федеральних і регіональних органах виконавчої влади. Стати держслужбовцем може повнолітній росіянин, який успішно пройшов конкурсні випробування.
Інструкція
- Щоб знайти підходящу вам вакансію у федеральному чи регіональному державному органі, вивчіть офіційні сайти цих установ. У спеціальному розділі сайту оперативно розміщуються оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад. У ньому ви знайдете наступну інформацію: найменування структурного підрозділу та посади, вимоги до кандидата, перелік необхідних документів, терміни подачі заяви, дати першого і другого етапів конкурсу, контактний телефон. Така ж інформація публікується в головній регіональній газеті.
- Підготуйте документи, зазначені в оголошенні. Найкраще для цього взяти окрему папку і відповідно до списку скласти в неї оригінали та ксерокопії паспорта, трудової книжки, дипломів про вищу професійну освіту, ІНН, свідоцтва пенсійного страхування, документів про присудження наукового ступеня, державних нагород і т.д. Копію трудової книжки ви повинні завірити у начальника відділу кадрів за місцем роботи або у нотаріуса.
- Отримайте медичну довідку про відсутність у вас захворювань, що перешкоджають вступу на державну службу. Для цього пройдіть в районній поліклініці або іншому медичному центрі профілактичне обстеження. Вам потрібно буде здати загальний аналіз крові, зробити ЕКГ, флюорографію, відвідати лікарів: психіатра, нарколога, отоларинголога, кардіолога, хірурга та ін Довідка видається на бланку затвердженої форми. Її потрібно представити в оригіналі.
- Сфотографуйте. Фотографія повинна бути кольоровою розміром 3х4 см. Щоб знімок вийшов якісним, одягніться в блузку, сорочку або піджак темного тону без малюнка. Усього потрібно 2 фотографії: для конкурсної анкети та особової справи державного службовця.
- Підготовлені документи уявіть за вказаною адресою протягом місяця з дня опублікування оголошення про вакансії. Зробити це потрібно особисто. У конкурсній комісії перевірять ваші документи і видадуть бланки заяви на участь у конкурсі і анкети претендента. Заява та анкету ви заповните тут же в присутності співробітників відділу кадрів.
- Протягом двох тижнів подані вами документи будуть розглянуті в ході першого (заочного) етапу конкурсу. Члени конкурсної комісії вирішать, чи відповідають ваша освіта, кваліфікація, досвід поставленим вимогам. Про результати першого етапу вам повідомлять письмово або по телефону.
- Дату другого (очного) етапу конкурсу, як правило, призначають через 2-3 тижні після завершення першого. Цей етап проходить у формі співбесіди з членами конкурсної комісії. До комісії входять представники кадрової та юридичної служб державного органу, керівник підрозділу, у якому проводиться конкурс, незалежні експерти. Претендентам задають питання, що стосуються порядку проходження державної служби та професійного спрямування діяльності підрозділу, що має вакансію.
- За підсумками другого етапу конкурсна комісія приймає рішення, яке вносять до протоколу, публікують на офіційному сайті державної установи і повідомляють в письмовому вигляді всім учасникам конкурсу.
Корисні поради
Якщо на співбесіду ви не були кращим, але показали хороші результати, вас можуть включити до кадрового резерву державного органу.