Як пов’язати гольфи спицями

Як пов'язати гольфи спицями

Спочатку гольфами вважали довгі шкарпетки до коліна або короткі панчохи на гумці для занять спорту. Проте в 60-і роки минулого століття гольфи стали модним аксесуаром жіночим і в наші дні можна зустріти моделі і до середини стегна. Гольфи — це саме той тренд, який ніколи не йде надовго з подіумів. На показах осінньо-зимових та весняних колекцій дизайнери поєднують гольфи різних фактур з різноманітними речами: спортивними, в стилі кежуал і навіть класичними. А гольфи, пов’язані ажурним візерунком виглядають дуже красиво, стильно і романтично.

Вам знадобиться

250 г бавовняної пряжі, 5 спиць № 1 і № 1,5

Інструкція

  1. Мотив візерунка для ваших гольф можна вибрати будь-який, наприклад, різноманітні ажурні узори. Приміром, відмінно виглядає візерунок під назвою «ялинка», його можна чергувати з ромбами. Ластик гольф можна оформити трикутної орнаментальної смужкою.
  2. Для того щоб точно знати необхідну кількість петель для набору, зв’яжіть зразок 10 * 10 см і визначте скільки петель в 1 см, потім помножте обсяг ноги на кількість петель в одному сантиметрі. У зразку повинно вийти 32 петлі. Наприклад, обхват ноги 35 см, отже: 35х32: 10 = 112 петель. Також слід перевірити, чи ділиться набирається кількість петель на ширину візерунка для гольфу. Якщо для в’язання гольфів, ви використовуєте кілька візерунків, то слід перевірити, діляться Чи петлі всіх візерунків на загальну кількість петель. Наприклад, мотив «ялинка» ділиться на 8, 112 ділимо на 8 отримує 14 мотивів; мотив «ромби» ділиться на 16, отже, виходить 7 мотивів. Основний мотив ділиться на 36, Разом 3 мотиву і 4 зайві петлі, значить, ці 4 петлі в виворітного смузі потрібно буде зменшити, зв’язавши їх разом виворітними петлями.
  3. Наберіть на спиці необхідну кількість петель. Розподіліть їх на чотири спиці порівну. Великий візерунок важко збавляти у щиколотки, тому перший складальний ряд і початок в’яжіть на спицях № 1,5. За допомогою цих спиць вивяжіте ластик і один раз весь великий візерунок, це складе 96 рядів, далі перейдіть на більш тонкі спиці № 1. Але, тим не менш, ластик або гумка може все-таки розтягнутися при носінні. Якщо ви додасте до нитки тонку гумку, то ластик не втратить форму і буде міцно триматися на нозі. Далі перейдіть на тонкі спиці і пров’яжіть ще 96 рядів. Дов’язати до п’яти, зменшіть 12 петель по шість петель в кожному ряду два рази. У підсумку, на кожній спиці повинні залишитися по 24 петлі.
  4. Розташуйте візерунок посередині по відношенню до п’яти і приступайте до її вив’язування. Для цього в’яжіть полотно на двох спицях, довжина полотна п’яти буде дорівнювати кількості петель, помноженому на два. Зменшення п’яти робіть на тих же спицях, на яких в’язали п’яту, на початку четвертої спиці перші 2 петлі в’яжіть виворітними, а потім 2 петлі пров’яжіть разом зі зняттям. Наприкінці першої спиці передостанні петлі пров’яжіть разом лицьовій, останні дві петлі в’яжіть виворітними. Щоб гольфи вийшли м’якими і зручними, все візерунки слід в’язати на верхній частині виробу. Нижню частину ступні пров’яжіть панчішної в’язкою (лицьовою гладдю), але можна зв’язати і виворітного гладдю.
  5. Мисок формуйте так само, як і при в’язанні звичайних шкарпеток, але з тією лише різницею, що між зменшенням на цей раз будуть не лицьові, а 2 виворітні петлі.

Зверніть увагу

Бавовняна пряжа при пранні може дати усадку, тому попередньо виперіть трохи пряжі, щоб перевірити це.