Як пов’язати шаль спицями

Як пов'язати шаль спицями

Красива шаль здатна прикрасити будь-який наряд. Залежно від виду пряжі, з якої виконано виріб, вона може бути і ошатною та повсякденної. З об’ємної вовни в’яжуть теплі шалі, зігріваючі холодною зимою. З тонкої віскозної нитки можна пов’язати шаль, яка вдало доповнить відкритий літній сарафан.

Вам знадобиться

кільцеві спиці № 3, віскозна пряжа 150 грам чорної і 150 грам чорної з додаванням люрексу, пайєтки та люрексові пряжа золотистого кольору

Інструкція

  1. Пропонуємо пов’язати ошатну шаль з обробкою блискучими паєтками і бахромою. З цією роботою легко впорається навіть починаюча в’язальниця, оскільки всі виріб виконано панчішної в’язкою і петлями з накидом.

    Перед початком роботи необхідно розрахувати загальну кількість петель у в’язанні. Для цього наберіть на спиці десять петель і пров’яжіть 10 рядів візерунком, який буде використовуватися для в’язки шалі.
  2. Розрахуйте кількість петель, яке припадає на 1 сантиметр в’язання. Виходячи з цього, буде розраховано загальна кількість петель, які необхідно набрати для початку в’язання. Як пов’язати шаль на спицях, щоб отримати гарну річ без особливих фінансових затрат? Використовуйте в готовому виробі фантазійні елементи декору — вишивку, пензлі, пайєтки, навіть хутро.
  3. Наберіть на спиці симетричне кількість петель, плюс одна центральна петля і дві кромок. В’язання виконується лицьовими петлями і рядами петель з накидом. Пров’яжіть лицьовими петлями п’ять рядів. У шостому ряду перед кожною петлею зробіть накид. Сьомий, виворітний ряд, пров’язуйте наступним чином — лицьова, накид зняти не пров’язуючи. У результаті у вас повинні вийти петлі, трохи довше, ніж у попередніх рядах.
  4. Чергуйте у в’язанні чорну пряжу і пряжу з люрексовой ниткою. Міняти пряжу краще через кожні сім рядів. Але можете вибрати й іншу схему чергування. Для того щоб готова шаль придбала необхідну форму, в середині потрібно провязать разом три петлі. У першому ряду в’язання відзначте петлю по центру, щоб легше було не збитися в підрахунках. У кожному другому ряду пров’язуйте разом три петлі по центру. Продовжуйте в’язання до тих пір, поки на спицях не залишиться три петлі. Шаль закінчена.
  5. Тепер їй потрібно надати форму. У результаті повинен вийде трикутник з рівними краями. Злегка змочіть готовий виріб і розтягніть його на м’якій поверхні, пришпилив по краях шпилькою. Залиште висихати.
  6. Тепер, коли шаль готова, можна приступати до декорування. Візьміть тонку голку і шовкові нитки. З їх допомогою пришийте до шалі пайетки, розподіливши їх по поверхні шалі рівномірно. З золотистої пряжі наріжте кисті, довжиною в 10-15 сантиметрів. Обв’яжіть краю шалі за допомогою гачка, спочатку стовпчиками без накида, а потім облямівкою з повітряних петель. Закріпіть між виступаючими частинами облямівки готові кисті.