Іноді кредит стає реальною можливістю придбати квартиру або машину, з’їздити на відпочинок або зробити ремонт. Але дуже часто деякі банки вносять до кредитного договору умови про оплату різних додаткових комісій. Првильно це і як можна повернути сплачені гроші назад?
Інструкція
- Зазвичай банки стягують додаткові комісії за відкриття і ведення позикового рахунку, за видачу кредиту і т.д. Але всі ці операції є прямим обов’язком банку, а не послугами. Тому ви маєте право відмовитися від їх сплати. Але майте на увазі, що якщо ви відразу відмовитеся платити комісії за договором, банк може просто відмовити вам у видачі кредиту. Але вихід є, оскільки повернути свої кревні ви зможете навіть після того, як кредит узятий і комісії вже оплачені.
- Для того щоб отримати назад всю сплачену суму, вам необхідно самостійно звернутися безпосередньо в банк з претензією або діяти через спеціалізовані організації з захисту прав споживачів. У першому випадку напишіть рекомендований лист на ім’я керуючого банком. У претензії вимагайте від банку визнати недійсним пункт кредитного договору, що стосується сплати комісії і повернення всієї сплаченої суми. Обов’язково вкажіть в листі, що якщо банк відмовить у задоволенні вимоги і справа дійде до суду, то відповідачу буде пред’явлено позов про відшкодування морального збитку і судових витрат. Крім того, він буде зобов’язаний сплатити на користь держави штраф у розмірі 50% від суми, присудженої судом позичальнику.
- Отримати свої гроші назад ви також зможете, звернувшись в організацію з захисту прав споживачів. Вам необхідно буде лише написати заяву та надати копію кредитного договору, а також квитанції про оплату комісії банку. Далі фахівці самі підготують всі необхідні документи і проведуть переговори з банком.
- Пам’ятайте, що ви зможете повернути тільки комісії, сплачені протягом трьох останніх років.
- Як показує практика, в більшості випадків, банки намагаються не доводити справу до суду, оскільки це загрожує для них додатковими витратами.