Законом передбачено отримання майнового вирахування. Ви маєте право повернути частину грошей, витрачених не тільки на покупку нерухомості, але і на будівництво квартири, будинки. Для цього складається декларація за формою 3-НДФЛ, при заповненні якої потрібно керуватися ст. 220 Податкового кодексу РФ, в якій детально описаний порядок отримання вирахування на покупку, будівництво, ремонт нерухомого майна. До декларації додаються довідка про доходи, документи, що підтверджують право на житло, а також договір про будівництво.
Вам знадобиться
— документи, що підтверджують право власності на нерухомість;
- Договір про придбання нерухомості;
- Акт прийому-передачі нерухомості;
- Платіжні документи, що підтверджують факт оплати витрат (товарні та касові чеки, квитанції, банківські виписки по кредиту та інші документи);
- Довідка 2-НДФЛ;
- Програма «Декларація»;
- Паспорт;
- Свідоцтво ІПН;
- Податковий кодекс РФ;
- Довіреність на право отримання вирахування (якщо власність часткова);
- Акт на закупівлю матеріалів;
- Договір про будівництво (пайовому будівництві);
- Акт виконаних робіт (якщо ремонт проводився будівельною бригадою).
Інструкція
- Запитайте з організації, де ви виконуєте обов’язки відповідно до договору, довідку про доходи. На складається на бланку форми 2-ПДФО. У документі відображаються суми винагород за останній рік роботи на підприємстві. Довідку повинен підписати головний бухгалтер фірми, завірити печаткою компанії.
- Встановіть на своєму комп’ютері спеціальну програму «Декларація». Скачайте її з офіційного сайту Федеральної податкової служби РФ. Відкрийте вкладку «Завдання умов». Напишіть тип декларації. Для отримання майнового вирахування це буде 3-ПДФО. Впишіть номер податкової служби, куди ви будете подавати відомості. В якості наявних доходів вкажіть довідку 2-НДФЛ.
- Перейдіть на вкладку «Відомості про декларанта». Напишіть свої паспортні дані, в тому числі код підрозділу, а також дату, місце народження. Вкажіть адресу своєї прописки, включаючи індекс. Впишіть номер телефону (стаціонарного, стільникового).
- Тепер зайдіть на вкладку «Доходи, отримані в РФ». Впишіть назву фірми, де ви працюєте. Вкажіть ІПН, КПП і ОКАТО підприємства. Потім помісячно напишіть суми вашого заробітку за попередні півроку. Керуйтеся даними довідки про доходи.
- На вкладці «Вирахування» виберіть майнове відрахування, потім поставте галочку в поле його надання. Вкажіть спосіб придбання. Виберіть договір купівлі-продажу. Як виду майна впишіть будинок, квартиру, частку в будинку, квартирі та інше. Напишіть вид власності. Як правило, при будівництві вона спільна часткова. При частковій власності складається довіреність на особу, яка подає декларацію.
- Тепер впишіть повністю адресу будинку, що будується, в тому числі індекс, код суб’єкта РФ по територіальним поділом. Вкажіть дату акта передачі права на квартиру в будинку. Якщо у вас на руках є свідоцтво, що підтверджує ваше право власності даним житлом, напишіть дату видачі документа.
- Перейдіть до введення сум. Вкажіть суму, витрачену на будівельні, монтажні роботи згідно з платіжними документами. Роздрукуйте декларацію. Підтвердіть достовірність представлених в ній відомостей своїм підписом. Заповніть заяву про надання вирахування. У змістовній частині зробіть посилання на ст. 220 НК РФ. Прикладіть договір про будівництво, документ про ваше право на квартиру, а також квитанції на оплату нерухомості.
- При будівництві, як правило, проводиться ремонт. Уявіть до інспекції акт закупівлі матеріалів, акт виконаних робіт, договір з будівельною бригадою. Передайте документацію до податкового органу до 1 травня. В термін до 4-х місяців на ваш розрахунковий рахунок, вказаний у заяві, надійде сума відрахування, що становить 13% від кількості витрачених коштів. Причому є обмеження вирахування, граничний її розмір становить 130 тис. рублів.