Як повернути гроші за путівку


 

Ви з нетерпінням чекаєте відпустки і в турфірмі завчасно придбали путівку на відпочинок. А потім раптом передумали, чи змінилися обставини. Відпочинок скасовується. Зате гостро стає питання про повернення грошей за неотриманий послугу.



Інструкція

  1. Розрахунок компенсації індивідуальний. Юристи та представники турфірм повернення коштів за відмову від використання путівки за особистими обставинами оцінюють по-різному.
  2. Представники туристичних компаній намагаються довести клієнтові, що із суми, що підлягає поверненню, завжди утримуються штраф за анулювання договору і суму сплачених витрат, і взагалі не відбувся мандрівник повинен довести, що причина відмови від поїздки поважна. Турист, згідно з положеннями законодавства, наділений правом відмови від путівки за будь-якої причини в односторонньому порядку, і йому зобов’язані повернути всі гроші за винятком вже зроблених витрат.
  3. Юристи вважають, що формулювання «за винятком вже зроблених витрат» означає: туроператор зобов’язаний, коли це можливо, докласти всіх зусиль для повернення вже оплачених витрат. До витрат, які не повертаються, ставляться вартість броні готелю, консульський збір, бронювання місця для поїздки.
  4. Щоб визначити суму підлягає поверненню, постає питання перевірки фактично здійснених витрат. Про взаємозв’язок витрат і договору однозначно свідчать проведені платежі по окремих частинах, що становлять вартість туру, наприклад, візового центру, перевізнику, готелю та з інших послуг, зазначених у договорі. Особливо допитливі клієнти мають всі шанси повернути неповоротні витрати.
  5. Часто туроператор місця в готелі і в літаку викуповує заздалегідь, оптом без зазначення прізвищ конкретних людей. Турфірми в договорах можуть обумовлювати штрафні санкції за відмову від путівки за своєю ініціативою. Такі вимоги суперечать законодавству. Відповідно до закону штраф або неустойка — це міра відповідальності сторін за порушення своїх зобов’язань, а право відмови туриста від виконання умов договору передбачено законодавством. Виходячи з цього, відмова порушенням умов договору не є, і санкції неприпустимі.
  6. Якщо турфірма, при відмові від поїздки, не бажає відшкодувати ваші витрати, необхідно в офіс віднести претензію, складену у двох екземпляра і попросити зробити на одному з них відмітку про вручення. При відмові поставити позначку на претензії її слід надіслати рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням поштою. Турфірма зобов’язана відповісти протягом 20 днів з часу отримання претензії. І якщо як і раніше турфірма чинить опір, необхідно звертатися в суд.