Розписка — достатня підстава для повернення грошей. Вона визнається судом як письмовий доказ позики. Певної форми розписки не існує. Єдиною умовою є написання боргового документа рукою людини, яка бере в борг. Також повинні бути зазначені точні реквізити позичальника.
Інструкція
- Для повернення грошових коштів за розпискою зверніться до суду з позовною заявою. Зберіть необхідні докази того, що людина вам винен.
- У борговій розписці, необхідно вказувати всі дані позичальника:
- Прізвище, ім’я, по батькові
- Номер і серію паспорта
- Адресу постійної реєстрації, місце фактичного проживання
- Дату народження
- Контактні телефони
- Вказувати суму боргу, цифрами і прописом
- Дату позики
- Дату повернення боргу
- Умови повернення
- Дату складання розписки
- Внизу ставиться особистий підпис позичальника, з письмовою розшифровкою. - Необхідно вказати і ваші дані: прізвище, ім’я, по батькові, номер і серію паспорта, адреса реєстрації та фактичного проживання, суму позики, вказувати цифрами і прописом, вкажіть термін, на який ви позичили гроші, поставте свій підпис.
- У розписці краще вказати анкетні дані ще, як мінімум, двох свідків.
- Передавайте гроші при свідках. Це буде вагомим аргументом при поверненні боргу через суд.
- Завіряти розписку в нотаріуса бажано, але необов’язково. Сам факт написання розписки від руки є достатнім аргументом для стягнення боргу.
- Якщо боржник відмовляється визнати розписку, то вам доведеться подати на графологічну експертизу. Тому так важливо умова написання розписки від руки, а не роздруківка.
- Крім суду ви можете звернутися в спеціальну юридичну фірму з повернення боргів.
- У заяві до суду або в юридичну компанію необхідно вказати суму основного боргу, суму відсотків, що підлягають поверненню, суму ваших витрат на суд і адвокатів.
- Повернути гроші через суд можна, навіть не маючи розписки. Головне, щоб були свідки при передачі грошей.