У 1998 році Уряд Російської Федерації ухвалило, що повернення та обмін лікарських засобів в аптеку неможливо. У 2005 році Міністерство охорони здоров’я і соціального розвитку випустили відповідний наказ за № 785. Але при цьому є застереження — «товар повинен володіти належною якістю». Виходячи з цього все-таки є шанс повернути ліки в аптеку. Тільки треба знати в яких випадках це можливо.
Вам знадобиться
— Ліки;
- Упаковка;
- Інструкція;
- Свідок;
- Висновок від лікаря;
- Книга відгуків та пропозицій;
- Інформаційний стенд.
Інструкція
- Повернути ліки в аптеку можна, якщо ви виявили недоліки. До них відносяться:
- Відсутність інструкції;
- Минулий термін придатності;
- Невідповідність зовнішнього вигляду ліки і опису його характеристик в інструкції;
- Шлюб в упаковці;
- Дефекти в маркування;
- Розбіжність терміну придатності (серій) між первинною (туба, флакон, ампула) і вторинної упаковками (картонна).
- При виявленні будь-якого перерахованого нестачі віднесіть ліки в аптеку, попросіть поміняти на аналогічне або повернути гроші.
- Якщо ваша прохання не було задоволено, посилайтеся на закон «Про захист прав споживачів», стаття 18. В будь-якій аптеці має бути інформаційний стенд, візьміть копію цього закону і ознайомте з ним фармацевта.
- При подальшому відмову вашого прохання попросіть покликати заведущая аптекою або його заступника. Поясніть йому все докладно. Скажіть, що зверніться в Росспоживнагляд.
- Вимагайте книгу відгуків і пропозицій, напишіть свої дані (ПІБ та адресу) і суть ситуації. Вкажіть, що якщо протягом 5 днів ваше прохання не задовольнять — ви звернетеся в суд з позовною заявою.
- Обов’язково перепишіть зі стенда дані аптеки: найменування, адреса, ПІБ керівника, номер телефону Росспоживнагляду. Цим ви покажіть, що готові йти до кінця в разі відмови.
- Якщо ліки належної якості, то повернути його в аптеку ви зможете тільки в разі помилки фармацевта. Наприклад, вам треба купити лікувальну мазь, а дали — крем. У цьому випадку відразу попросіть обміняти ліки. А підтвердженням вашої правоти може стати рецепт лікаря або свідок.
- При купівлі ліків без рецепта вас повинні проконсультувати про протипоказання. Часто фармацевти рекомендують препарат, говорячи про його безпеку. Будинки клієнт виявляє, що даний засіб йому не можна застосовувати. В такому випадку ви можете обміняти препарат в аптеці за наявності відповідного висновку від лікуючого лікаря і свідка. Таким чином, в даному випадку обміняти ліки вам буде важко.
Корисні поради
Будьте гранично уважні при покупці ліків. Перевіряйте його зовнішній вигляд, упаковку, інструкцію, термін придатності відразу біля каси.