Початковий внесок зазвичай вноситься для того, щоб підтвердити намір укласти договір, і можливість повернення такого внеску в чому залежить від умов цього документа. При укладенні договору необхідно уважно вивчити умови повернення грошових коштів: наприклад, інша сторона не виконує взятих на себе зобов’язань або у проданого майна виявилися приховані недоліки.
Вам знадобиться
Паспорт, договір, розписка, нотаріус, позовну заяву в суд.
Інструкція
- Незалежно від того, якого роду угоду ви збираєтеся зробити висновок, постарайтеся убезпечити себе від можливих ризиків. Якщо у вас є фінансові можливості — зверніться по допомогу до професіоналів. Коли мова йде про велику суму грошей: наприклад про купівлю нерухомості, це можна зробити за допомогою ріелторського агентства. Воно перевірить чистоту угоди, допоможе грамотно скласти договір і дасть гарантію повернення початкового внеску при виникненні яких-небудь проблем.
- Якщо бажання зв’язуватися з посередником у вас немає, ви можете самі захистити себе від можливих неприємностей. Перш за все уважно прочитайте договір: умови повернення вашого внеску повинні бути чітко прописані. Найчастіше в паперах вказують, що угоду можна розірвати без фінансових втрат для себе, якщо її умови порушили не ви, або вони були порушені не з вашої вини. Якщо щось не ясно чи викликає сумніви, вимагайте розшифрувати або переписати цей пункт.
- Коли віддаєте гроші, обов’язково візьміть розписку. Вона послужить доказом того, що гроші ви дійсно передали продавцю.
У законі сказано, що цей документ буде дійсний, навіть якщо він написаний у простій письмовій формі, але, запевнивши його у нотаріуса, ви отримаєте додаткові гарантії, що ваші опоненти не зможуть оскаржити його справжність.
- У тих випадках, коли добровільно повернути первісний внесок вам відмовилися, потрібно звернутися в суд. Складіть позовну заяву і дочекайтеся призначеної дати судового засідання. У суді грамотно і аргументовано викласти свою позицію, надайте всі зібрані документи і постарайтеся переконати суддю в тому, що повернення ваших грошей не суперечить умовам підписаного договору. Якщо суд прийняв рішення на вашу користь, то ви отримаєте свої гроші через десять днів, коли рішення суду вступить в законну силу.