Життя людини ритмічна, протягом одного дня ми здатні переживати стану від радості до похмурого спокою. У песимістів спади проходять у гострій формі, а підйоми майже непомітні, оптимісти ж цих змін часто не відчувають, вважаючи, що в цілому життя вдалося. Що ж робити тим, у кого в певні життєві моменти опускаються руки, і немає сил, щоб зрушити з місця?
Інструкція
- Повернути смак до життя можна, лише самостійно змусивши себе зробити це. Так-так, без вашої участі не обійтися. Для початку необхідно, щоб ви усвідомили неможливість подальшого бездіяльності і зневіри. Хто в домі господар — ви чи ваша лінь? Якщо самі прийшли до висновку, що пора щось міняти, тоді половина справи зроблена.
- Згадати все. Головне, не згадувати погане. Постарайтеся пригадати, що приносило вам задоволення раніше. Чим ви давно не займалися? Любили в дитинстві кататися на велосипеді або роликових ковзанах, а тепер занадто дорослі для цього? Геть стереотипи — вставайте на ролики і вперед — по парках і алеях. Взимку — ковзани. Запросіть друзів, будьте ініціатором, почніть змінювати себе, і світ навколо вас розквітне новими фарбами.
- Поринути в незвідане. Зробіть те, що ніколи раніше не робили, на що не вистачало часу або бажання. Дайвінг, стрибки з парашутом бадьорять добре, але якщо ви далекі від спорту, займіться чим-небудь спокійніше. Вибирайте лише те, що вам до душі. Існує велика кількість компаній, що пропонують незвичайні розваги, які не вимагають спеціальної підготовки — купання з дельфінами, політ на повітряній кулі, катання на конях, вечеря в темряві. Ви й самі можете придумати своє власне пригода, виходячи зі своїх смаків.
- Поспілкуватися з природою. Поміркувати над власним життям, розставити пріоритети, побудувати плани на майбутнє часом заважає щоденна метушня — робота, дім, робота. Влаштуйте собі прогулянку по літньому лузі, походіть по калюжах під дощем. Навесні — спостерігайте за розпускається листя деревами, восени — споглядайте листопад, взимку — побродите під засніженими гілками, занурившись у тишу.
- Змінити будинок. Поміняйте одну-дві деталі інтер’єру — фіранки, плафон від торшера. Натисніть меблі, прикрасьте диван декоративними подушками яскравих кольорів. Нехай на кухні і в їдальні присутні жовтий і оранжевий кольори — досить покласти в вазу апельсини та яблука. Розпиліть свої улюблені парфуми або використовуйте ароматичні масла. Олії герані, меліси, неролі, троянди, кедра піднімуть настрій. Щоб зняти апатію і почати діяти використовуйте олії імбиру, лимонної трави, чебрецю, лимона, бергамота, жасмину або сандалового дерева.
- Зміцнити здоров’я. Вилікувати давно запущену хворобу — звучить, можливо, не дуже привабливо і навіть лякаюче. Але результатом стане ваша гордість за свою рішучість, а нагородою — ваше здоров’я. Ті ж, хто не страждає серйозними захворюваннями, може попередити їх — займаючись пробіжкою, граючи в теніс або бадмінтон, влаштовуючи сеанси йоги на траві.
- Зайнятися собою. Турбота про улюбленого тілі упорядкує стан духу. Робіть у домашніх умовах найпростіші маски для обличчя, для волосся, приймайте ванну з солями і ефірними маслами. Побалуйте себе шоколадним обгортанням (розтопіть гіркий шоколад і змішайте з 1 ст. Ложкою оливкової олії) або SPA-процедурами (замочіть пачку ламінарії і нанесіть на обличчя або тіло). Смак до життя повернеться — гарантовано!
Зверніть увагу
Не захоплюйтеся ароматерапією, перед застосуванням того чи іншого масла проконсультуйтеся з фахівцем. Не можна користуватися ефірними маслами вагітним жінкам.