Той факт, що для водіїв поліс ОСАГО просто необхідний, сьогодні вже ніхто не буде заперечувати. Але при продажу авто або серйозної його поломки, утилізації поліс вже не потрібен. В такому разі ОСАГО слід повернути страховикові. Проте тут відразу виникає цілий ряд питань, серед яких варто виділити в першу чергу такий: як повернути страховку?
Вам знадобиться
— паспорт;
- Копія ПТС;
- Оригінал страховки ОСАЦВ;
- Квитанція про оплату ОСАГО.
Інструкція
- Пам’ятайте, що ви маєте повне право розірвати раніше укладений договір по ряду вагомих причин. Перша причина — це продаж вашого автомобіля. Друга — ваш транспортний засіб не підлягає подальшому відновленню. І, нарешті, третя причина — та людина, який був власником автомобіля або ж на нього була оформлена страховка, помер. Причини такого роду, як «не сподобалося обслуговування», до розгляду не приймаються. Договір в такому випадку ви розірвати можете, але от на повернення грошових коштів розраховувати не доводиться.
- Припустимо, ви продали свій транспортний засіб, а страховка ще буде дійсна більше півроку. Не залишати ж в такому випадку свої грошові кошти страховикам. У такій ситуації слід якомога швидше йти в страхову компанію і вирішувати своє питання, тому як дата звернення до неї буде тим моментом, коли припиняється дія страхового договору. Відповідно, чим більше ви зволікайте, тим менше сума повернення грошей.
- У страховій компанії напишіть заяву. При собі необхідно мати паспорт, копію ПТС з відміткою про нового власника, оригінал страховки ОСАЦВ і, якщо збереглася, квитанцію про оплату ОСАГО.
- Ситуація друга — автомобіль перетворився на купу заліза. У даному випадку датою закінчення дії страхового договору буде дата аварії. Комплект документів тут буде той же самий.
- Ситуація третя — помер власник машини. Особливостей тут немає ніяких. Комплект документів все той же. А датою припинення договору буде дата смерті власника транспортного засобу.
- В результаті звернення в страхову компанію гроші ви отримаєте досить швидко, відповідно до законодавства, протягом чотирнадцяти днів з моменту звернення.
- Тепер щодо суми, яка підлягає поверненню. Це питання має дещо делікатне характер. Справа в тому, що згідно з деякими нормативними документами при розірванні договору зі страховою компанією, з застрахованої особи справляється двадцять три відсотки. Але такий тарифної ставки не передбачено ні правил страхування ОСАЦВ, ні тим більше Цивільним Кодексом РФ. Незважаючи на те, що багато компаній як і раніше роблять такі відрахування, більшість людей все-таки звертаються до суду і повертають свої кошти в повному обсязі.