Дуже часто, купуючи якийсь товар в магазині, можна наткнутися на шлюб. З продовольчими товарами простіше: купив прострочений або зіпсований продукт, приніс назад, і тобі повернуть гроші. Як правило, продавці, а тим більше, адміністрація не стануть розводити скандал через пачки молока, наприклад. Але що робити, якщо ви придбали мобільний телефон найостаннішої моделі, а через тиждень, а то й раніше стали помічати в ньому будь-які несправності?
Інструкція
- По-перше, прийдіть в той магазин, де купували телефон і розкажіть співробітнику про його несправність. Співробітник магазину, швидше за все, запропонує вам зробити експертизу телефону, а потім з актом про проведення експертизи прийти до них. Не погоджуйтеся. Вимагайте у співробітника магазина бланк претензії (якщо така є, якщо ні, можна написати її в довільній формі).
- Претензія пишеться на ім’я керівника торгової компанії. У ній обов’язково вкажіть марку телефону, дату покупки, несправність телефону і вимога (проведення експертизи, повернення грошей за телефон або обмін на інший). Претензію напишіть у двох примірниках, один з яких разом з телефоном передасте в магазин, а другий залишите у себе. На вашому екземплярі співробітник приймає претензію повинен зробити відмітку про те, що претензія прийнята, дату і підпис. Крім того, беручи телефон від вас, він так само повинен дати вам документ про те, в якому стані телефон прийнятий (чи є подряпини, дефекти та інше). Цей акт теж оформляється у двох примірниках, де ви повинні поставити число і підпис, що підтверджують вашу згоду.
- Після цього ви будете чекати проведення експертизи, яка проводиться не більше 45 днів. Якщо експертна комісія встановить, що в несправності телефону вашої провини немає, то протягом 10 днів ваші вимоги будуть задоволені. Якщо виявиться, що там присутня ваша вина, а насправді ви не винні, ви маєте право продовжувати відстоювати свої права і зробити незалежну експертизу. А потім звернутися до суду.
Зверніть увагу
Для того, щоб більш грамотно і впевнено викладати свої вимоги, необхідно не тільки знати про існування закону, а й ознайомитися з ним якомога детальніше.
Корисні поради
Ні в якому разі не губіться. Пам’ятайте, що є ФЗ «Про захист прав споживачів», який як правило, завжди знаходиться на боці потерпілого.