Як поводитися з вогнем

Як поводитися з вогнем

Уміння поводитися з вогнем повинно бути виховане з раннього дитинства — важливо дати зрозуміти дитині, що перетворити вогонь з одного під ворога дуже просто, але наслідки таких необдуманих вчинків можуть бути непоправними.

Вам знадобиться

- Вода;
- Лопатка.

Інструкція

  1. Не розводьте вогонь у лісі без гострої на те необхідності. Вибирайте місце для вогнища подалі від дерев, сухостою, в місцях, де немає старих сухого листя і тьмяної трави. Краще знайти старе вогнище, обкладене камінням, майданчик голої землі або смугу піску.

    Якщо ви не можете знайти таке місце, то підготуйте його самі — звільніть від сміття і рослинності ділянка діаметром не менше 1,5 м і окопалися його лопаткою.
  2. Переконайтеся, що поблизу є водойма, де можна набрати води для гасіння вогнища. Не розводьте багаття під нависаючими гілками або кронами дерев, навіть якщо йде дощ. Не допускайте поширення вогню за межі вогнища.

    Залишаючи місце відпочинку, ретельно залийте багаття водою, розворушити вугілля і заливайте їх, поки від них не перестане йти пар.
  3. Якщо у вас недостатньо води, щоб загасити вогнище, то збийте полум’я, розворушити головешки і жар, лопатою перемішайте попіл із землею та обкопати вогнище по колу. Бажано засипати вогнище і тліючі головешки вологим грунтом, затоптати ретельно, поки не перестане йти дим. Ідіть від кострища хвилин через 15-20, переконавшись, що вогонь не розгориться знову.
  4. Ніде не кидайте непогашене сірники і недопалки, розламати сірник перед тим, як викинути її (ви не зможете її розламати, не загасивши). Ні в якому разі не підпалюйте дерева, навіть заради подачі сигналів лиха!
  5. Якщо ви опинилися в зоні пожежі, то швидко оціните обстановку — силу і напрям вітру, рельєф місцевості, швидкість розповсюдження пожежі. При необхідності киньте всі речі крім аптечки, сигнальних засобів і води. Ідіть від вогню в бік вітру, обходячи вогнище пожежі збоку.

    При попаданні в зону вогню зніміть всю синтетичну плавиться одяг, позбудьтесь займистого спорядження. Вийшовши з небезпечної зони, по можливості швидко повідомте про пожежу.

Зверніть увагу

Не можна заправляти бензином автомобіль при працюючому двигуні. Забороняється курити при заправці паливом.