Навчитися в’язати спицями рукавиці та рукавички рекомендується будь починаючої умільці. Ці предмети гардероба знадобляться кожному члену сім’ї, незалежно від її статі та віку. Експериментуючи з рельєфними або кольоровими жаккарднимі візерунками, з вишивкою по трикотажне полотно, можна створювати вироби в будь-якому стилі. При цьому дитячі речі будуть «рости» разом зі своїм господарем — для цього достатньо розпустити верхівку рукавиці і дов’язати її до потрібного розміру.
Вам знадобиться
— 5 панчішних спиць
- Допоміжна (або тонка) вовняна нитка
- Основна пряжа
- 2-3 шпильки
Інструкція
-
Починайте в’язати рукавиці на п’яти спицях круговими рядами. Для цього наберіть рівну кількість петель на 4 спиці. Зробіть гумку 2х2 висотою 5-7 см. Щоб вона виявилася тонше, ніж полотно долоні, використовуйте допоміжну нитку або ж більш тонку, ніж основна, пряжу.
-
дов’язати гумку, видаліть допоміжну нитку (або почніть подальше в’язання рукавиці товстої пряжею). Необхідно рівномірно збільшити кількість петель в першому круговому ряду панчішної в’язки — на кожній спиці додається по петлі.
-
В’яжіть рукавицю, поки не дійдете до основи великого пальця. Тут зніміть кілька петель на шпильку. Щоб відміряти товщину пальця, потрібно знати щільність в’язки (скільки петельок в сантиметрі). Число знятих петель помножте на 2 і додайте ще по 3 з боків.
-
В’язання рукавиці продовжуйте до кінчика мізинця. Далі пров’яжіть першу пару петель на спиці № 1 за задні частки, а на спиці № 2 дві останні петлі — спільно за передні частки. Роботу переверніть і виконайте все в тому ж порядку. У вас утворюється мисок і останні 4 петлі — нанизайте їх на нитку, міцно затягніть і заправте «хвостик» на виворіт вироби.
-
Робіть великий палець: зніміть відкладені петлі з шпильки на одну спицю, а на іншу наберіть стільки ж повітряних петель плюс бічні. В’яжіть на трьох панчішних спицях по колу, поки не дійдете до половини нігтя. Далі в кінці кожного ряду зменшуйте по петлі, поки їх на спиці не залишиться всього шість. Зафіксуйте верхівку.
-
Виконуйте гумку рукавички таким же чином, як і рукавиці. Потім пров’яжіть три кругових особових ряду і беріться до вив’язування клина; причому лівий палець слід в’язати на спиці № 4, а правий — на № 3.
-
Залиште в кінці робочої спиці останню петлю непровязанной; зробіть накид і зв’яжіть залишену петлю лицьовій; знову накид. Продовжуйте 3 ряди без додатків, пров’язуючи накиди за задні стінки.
-
Додавати петлі слід через кожні 3 кола: спочатку зробіть 2 накида перед і після трьома петельками в кінці ряду на спиці № 4; потім залишайте непровязаннимі все більше (нечетное!) кількість петель: 5, 7 і т.д.
-
доробіть клин до початку пальця і зніміть петлі на шпильки. Після цього необхідно набрати над клином повітряні петлі — їх має бути парна кількість і вдвічі менше, ніж петель клина. Закінчіть коло.
-
Починайте убавленіе петель з наступного кругового ряду. На спиці № 4 пров’яжіть по парі петель спільно ліворуч і праворуч отвори. Через ряд робіть збавляння, поки не повернетеся до початкового кількості петель. Доробіть великий палець, як при в’язанні рукавиці, і продовжуйте роботу до мізинця. При цьому в останньому круговому ряду нитку залиште в кінці спиці № 2.
-
На спиці № 2 залиште 6 петель, а на спиці № 3 — 5 петель. Решта зніміть на шпильки. Після цього потрібно зв’язати 5 петельок третьої спиці і набрати пару повітряних для створення перемички. Зв’яжіть мізинець до половини нігтя і зменшуйте, як при в’язанні великого пальця. Перед тим, як приступити до роботи над іншими пальцями, робіть пару рядів по колу — перемичка підніметься на спиці.
-
Продовжуйте в’язати рукавичку.
• Для безіменного пальця залиште на спицях 6 петель верху вироби, 2 — для перемички плюс 5 петель з низу рукавички. Для наступної перемички наберіть пару повітряних петель. В’яжіть палець на трьох спицях на сантиметр довше мізинця.
• Середній палець: 7 петель верху, 2 петлі перемички і 6 петель низу виробу плюс 3 повітряні петельки. Робіть палець на півсантиметра довше безіменного.
• Нарешті, зв’яжіть вказівний палець точно так само, як і безіменний. В’язана рукавичка готова!