Як пояснити дитині, що немає батька

Як пояснити дитині, що немає батька

Поки існує хоч якась статистика розлучень між подружжям, батькам доведеться пояснювати сумний факт відсутності поруч батька. Те, як це зробить мати, та й інші родичі, багато в чому може вплинути на світовідчуття дитини, її самооцінку і поло-рольові відносини у майбутньому. Тому до розмови про батька потрібно підійти максимально відповідально і з великою повагою до колишнього чоловіка, що б між вами не трапилося.

Інструкція

  1. Говорите правду в доступній для дитини формі. Навіть про трагічну подію дитина повинна знати і в різні вікові періоди мати можливість по-своєму осмислювати його. Не варто обманювати дитину і годувати його очікуваннями повернення батька, дитина подорослішає і почне багато розуміти і без вас, а образа на матір за обман засяде голкою в підсвідомості.
  2. Розкажіть дитині про те, як починалася любов і які між вами були добрі стосунки. Про те, що він був бажаною дитиною в сім’ї і все, в тому числі і тато, його з нетерпінням чекали. Це в деякому сенсі зігріє душу дитині, полегшить його переживання. У подробиці ж того, як ці відносини зіпсувалися, вдаватися не треба, краще обмежитися короткою фразою про те, що почали часто сваритися і не змогли жити разом далі.
  3. Приведіть у приклад своїх знайомих, щоб пояснити ситуацію малюкові. Або його ж однолітків, щоб показати різницю між людьми. Діти з трьох-чотирьох років вже розуміють, наскільки вони різні, їм, наприклад, подобаються одні діти і не подобаються інші. Це хороша опора для пояснення несхожості характерів мами з татом. Але не варто це ставити в провину батькові, пояснюйте факт різниці людей як даність.
  4. Розповідайте про те, що трапилося стримано, але уважно, з повагою до батька і любов’ю до минулого досвіду. Це був ваш досвід, і в результаті у вас з’явилося дорогоцінний скарб. Тому наберіться в собі мудрості і сил цінувати подію. Ні в якому разі не виливайте душу і не показуйте своєї образи, злості й іншого негативу на батька. Таким чином ви викличете тільки почуття провини за ваші стосунки у дитини, але любити батька, як того вимагає природа малюка, дитина не перестане.
  5. Пояснюйте дитині, що відсутність батька не показник того, що він самотній-менш любимо, ніж інші діти. Не намагайтеся з почуття провини дати дитині більше, ніж дається іншим дітям, — супер-опіка, виконання будь-яких примх — вже надлишки. Просто показуйте, як ви його любите, як люблять його бабусі й дідусі, частіше обіймайте і приділяйте увагу, слухайте дитини і розмовляйте з ним.