У повсякденному житті ми нерідко з ким-небудь сперечаємося: з рідними, з друзями, з колегами, з начальством, а часом і зовсім з незнайомими людьми, які зустрілися нам волею випадку. Часто через такого спору псується настрій, всередині все кипить, а результату ніякого: не виходить переконати людину в тому, що він не правий.
Вам знадобиться
Уміння тримати себе в руках і приводити розумні аргументи.
Інструкція
- Вдихніть повні легені повітря і повільно, рахуючи про себе до десяти, видихніть його. Це проста вправа допоможе заспокоїтися. Як правило, переконання людини в його неправоті призводить до вибуху емоцій: думки плутаються і не виходить логічно висловити все, що ви думаєте. Часто буває, що вже після суперечки, через якийсь час, прокручуючи в голові ситуацію, ви починаєте розуміти, які аргументи хотіли б привести, але вже пізно: після бійки кулаками не махають. Тому перше правило будь-якого діалогу — це спокій.
- Наведіть порядок у думках — збудуйте можливу лінію розмови. Якщо зустріч запланована, підготуйте до неї: підкріпіть свою думку вагомими аргументами. Наприклад, опишіть будь-якої схожий випадок і зробіть з нього висновок про те, що всі помиляються. Або ж дозволите в аргументи думки інших людей, компетентних в даному питанні. Якщо розмова стала для вас несподіванкою, то постарайтеся найбільш чітко і ясно побудувати свою промову, говорити впевнено: співрозмовник може просто розгубитися, бачачи ваше розуміння і знання питання. А отже, його точка зору захитається. Але іноді зустрічаються люди із завидною впертістю — таких переконати дуже складно, але можливо. Необхідно, в свою чергу, проявити завзятість. Зазвичай, якщо ним протягом якогось часу приводити переконливі аргументи, то вони прислухаються до голосу розуму.
- Будьте ввічливі, тактовні, не вживайте ненормативної лексики. Пам’ятайте, що від підвищення тону нічого не залежить: не можна в чомусь переконати людину, підвищивши на нього голос або образивши його. Вмійте вислухати співрозмовника, не перебиваючи його. Вислухайте висловлені вам доводи і спробуйте до кожного з них знайти своє ПЗ. При цьому ваші слова повинні бути як можна більш переконливими. Діалог по можливості повинен проходити в мирному руслі, так ви швидше досягнете домовленості і, можливо, почуєте слова: «Я був не правий».