На жаль, далеко не завжди площа і форма приміщень влаштовує власників квартир. Скорегувати ці недоліки можна, використовуючи різні поєднання кольорів і відтінків при оформленні стін, підлоги і стелі.
Інструкція
- При необхідності візуального «звуження» простору кімнати і зменшення висоти стелі можна створити, так званий, «ефект тунелю». Для цього слід настелити світле підлогове покриття і забарвити задню стіну приміщення в м’які, пастельні тони. При цьому стеля і бічні стіни необхідно зробити темними.
- Невелика за площею кімната, що має стелі від 3 метрів і вище, зазвичай виглядає незатишно. Для того щоб виправити це враження необхідно пофарбувати стелю та підлогу приміщення в темні тони. Використовуйте світлі кольори в оформленні стін.
- Слід знати, що якщо стіни, стелю та підлогу кімнати мають однаковий темний колір, то приміщення здається безформним.
- Для того щоб «звузити» кімнату і зорово збільшити висоту стелі необхідно затемнити бічні стіни. При цьому торцева стіна, підлога і стеля повинні залишитися світлими.
- Підлоги темного кольору ідеально поєднуються зі світлими стінами та стелею, роблячи приміщення вище і просторіше. У такий інтер’єр добре впишеться темна меблі, а яскраві аксесуари допоможуть додати приміщенню індивідуальність.
- При оформленні інтер’єру слід пам’ятати, що поєднання темних стін і підлогового покриття зі світлим стелею створять в приміщенні ефект підвалу.
- Для того щоб скоригувати неприємне враження від вузької кімнати потрібно пофарбувати торцеву стіну в темний колір. При цьому бічні стіни повинні бути витримані в неяскравих, світлих відтінках.
- Слід знати, що холодна колірна гамма візуально розширює простір. Оформіть стіни, покриття підлоги і стеля в світлих тонах — це візуально збільшить розміри приміщення. Проте, слід пам’ятати, що велика кількість неяскравих квітів в інтер’єрі може зробити кімнату безликої.
- Для візуального зменшення розмірів кімнати необхідно пофарбувати стіни в темні тони, залишивши стелю і підлогове покриття світлими.