Власник має право розпоряджатися своєю нерухомістю і визначати, хто буде в ній жити. У тому числі, він може за своїм бажанням зняти з реєстрації будь-якого проживає на його житлоплощі людини. Для цього достатньо звернутися до суду з відповідною позовною заявою. Після задоволення позову зазначена особа виселяється з приміщення і знімається з реєстраційного обліку.
Вам знадобиться
Житловий кодекс РФ
Інструкція
- У першу чергу виберіть адвоката для подання вашої справи в суді. Визначтеся з основними вимогами. Домагаєтеся ви тільки позбавлення реєстрації певної особи у вашій квартирі. Або вам потрібно також його виселити з житлоплощі.
- Спільно з адвокатом складіть позовну заяву до суду. У позові повинні бути відображені всі ваші вимоги. Обговоріть з адвокатом завчасно можливі нюанси вашої справи.
- Чітко обгрунтуйте ваші вимоги в позові на позбавлення прописки конкретної особи. Зберіть заздалегідь і вкажіть у заяві всі можливі письмові докази. Також бажано заручитися свідченнями свідків. Власнику обов’язково потрібно надати правовстановлюючі документи на житло.
- Сплатіть держмито та подайте складений позов до федерального суду вашого району. На судових засіданнях надайте вести бесіду вашому адвокату. На питання суду відповідайте чітко і по суті справи.
- Після оголошення судом позитивного рішення на вашу позовом до резолюції «зняти з реєстрації» необхідно почекати десятиденний термін. Цей час дається для вступу в законну силу винесеного рішення суду. У цей же період можлива подача касаційної скарги, якщо в позові вам було відмовлено.
- Через 10 днів візьміть рішення в канцелярії суду і віднесіть його до районної паспортно-візову службу. Воно послужить підставою для зняття вказаної особи з реєстраційного обліку відповідно з 7 статті закону РФ № 5242-1.
Зверніть увагу
Осіб, які не є співвласниками вашого житла, можна виписати з квартири, якщо у них відсутній в ній самостійне право користування. Можливі спірні моменти варто докладно обговорювати з вашим адвокатом.